iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Francie – den čtvrtý 2
Francie – den čtvrtý 2
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 14 prosinec 2009
23.1.2007

Byla pátá odpolední a my z náměstí Trocadero začali scházet k Sieně a k Eifelovce. A nyní musím napravit jednu velkou chybu. Všechny udané časy jsou o hodinu nižší, bral jsem je z údajů na fotkách a v Olympusu mám zimní čas. Omlouvám se za zmatení.


Paříž

     Odpoledne se objevily mráčky a občas spadlo pár kapek. Stejně tomu bylo i v okamžiku, kdy jsme pořizovali první společnou fotku, vidíte na ni většinu účastníků našeho zájezdu. Přešli jsme Sienu a byly pod čtyřmi mohutnými nohami železného obra. Jen se to zde hemžilo lidičkami z různých koutů světa a jejich zájmu odpovídala i fronta na lístky na lanovku. Kolem busty pana Eifela jsme se dostali k pokladnám a zjistili, že se pro velký vítr jezdí pouze do 2. patra. Ale kdy se sem ještě dostanu? Alespoň vyjedu tam. Dvou kabinová lanovka nás jednou nohou vyvezla na plošiny, z kterých již jde věž vzhůru jako jednolitá. Téměř hodinku jsem obcházel, díval se a fotil Paříž na všechny světové strany. Pohled zajímavý, ale zdála se mi nějak plochá a šedivá. My Češi zvyklí na panorama Prahy jsme zkrátka rozmlsaní, Paříž se jí zdaleka nevyrovná. Zde vystupuje pouze město 21. století, Invalidovna, trochu Vítězný oblouk a pařížská hora Montmartre a na kopečku Sacre Coeur. Po chvíli jsem zjistil, že se opět jezdí až nahoru, ale nebyl již čas přestát další dlouhou frontu. Sestoupil jsem do patra prvého a než jsem se dostal, již pěšky dolů, začalo se šeřit a celá Eifelovka zezlátla úžasným osvětlením. Podíval jsem se ještě na relaxující mládež na Maratových polích a již se objevil náš autobus a jeli jsme na večerní procházku na známý až kýčovitý Montmartre.
Minuli jsme náměstí Pigalle a světoznámý noční podnik Moulin Rouge a o ulici dál se vydali vzhůru k našemu poslednímu pařížskému cíli. Nad úzkou uličkou a schodištěm se tyčily věže Sacre Coeur, ale my stoupali vzhůru pomaleji klikatými uličkami. Jak jsme stoupali kolem krámků, plných turistických lákadel, začali se objevovat kouzelné hospůdky. Seděli v nich i před nimi stovky spokojených lidiček, popíjeli, pojídali, bavili se a určitě byli v pohodě. Plné bylo i Divadelní náměstí, jehož spodní konec obsadili typičtí malíři, něco jako u nás na Karlově mostě. I mne jedna moc krásná malířka oslovila a chtěla mne nakreslit, ale kde vzít čas a Eura? Zaujala mne i nejvýše umístěná motorkářská hospůdka, před kterou stálo několik desítek motocyklů a skútrů. Zbýval nám chrám Sacre Coeur na vrcholu. Překvapilo mne, že byl postaven až na počátku 20. století, myslel jsem, že je starší. Jen uvnitř se nesmělo fotit, ani bez blesku. Hned přiběhli mniši a upozornili mne, abych foťák uklidil. Blížila se devátá, správně desátá hodina a tak jsme se šli podívat naposledy na Eifelovku. Ve 22 hodin se rozzářila tisíci záblesků. Nádherný pobyt ve Francii pro nás končil, sešli jsme po schodech, po kterých jezdíval strýček ve filmu Můj strýček již v 50. letech, nasedli do autobusu, projeli nočním Louvrem, zahlédli skleněnou pyramidu, vyjeli branou na nábřeží Sieny a zamířili již na východ.
Loučíme se s Paříží, loučíme se s Francií a věříme, že se sem určitě někdy vrátíme. Po dlouhé noční cestě v autobusu, výborně řízeném panem Ohemem a jeho kolegou, jsme před polednem unaveni, ale spokojeni vysedali opět v Lounech před Kokosem.

Paříž 2
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde