iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Peruc lednová a slunná
Peruc lednová a slunná
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 14 prosinec 2009
15.1.2007

To máme zimní počasí. Někdo říká že 30, jiný 50 a mnozí že 300 let taková zima nebyla. Mírně se sice ochladilo, ale stále je nad nulou a větrný závěr minulého týdne řádně pročistil ovzduší. A já se jen tak prošel po naší Peruci.

   Ještě jsem nebyl v nové ulici na konci Edenu, možná se jí bude říkat čtvrtá, jako se říká těm předešlým – prvá – druhá – třetí. Ale abychom nebyli jak v New Yorku. Je tady asi 10 parcel, pět domů již stojí a ve dvou se i bydlí. No a k nevůli zahrádkářům, se začnou stavět domy i v jejich kolonii na druhé straně ulice. Došel jsem na Teleckou silnici, koukal na mne Říp, skoro se na něj dalo sáhnout a za ním kouřila mělnická elektrárna. A jen mírně vpravo rozhled od Prahy až ke kladenským věžákům. Já se vracel zpět do vsi, vlastně již opět městysu, a přede mnou se tyčily věže kostela sv. Petra a Pavla. Kolem sluncem ozářené opravené školy jsem došel na náměstí, kde se dá fotit vše na jeho severní straně. 
Fara a kostel      Fara, někdejší sídlo letošního jubilanta pátera Daneše, již zmíněný kostel, zámek a v parčiku pomník obětem válek 20.století se zvoničkou a kovovým křížem. Na kostele jasně vystupovala ozářená sochařská výzdoba, nad níž se tyčí dvě věže. Ta velká baňatá se zvony a ukrytým starým hodinovým strojem a nad oltářem menší štíhlá. Sochařskou výzdobou se ve slunečních paprscích chlubil i perucký thunovský zámek, jestlipak se dozvíme čí bude? Ale odtud již byl malý rozhled i na severní část našeho kraje, za ostrým Českým středohořím jasně viditelné Krušné hory i s obydlími na jejich svazích. Já již zamířil k domovu, podíval se ještě ke Křesinovu – Heřtovic statku a k Radnici a byl jsem za vrátky.
Kvetoucí leden    I na tom mym dvorku je vidět jarní zimu, travička se v půli ledna zelená a kvetou koláče sedmikrásek. V pátek to bylo 60 let co měli svatbu máma s tátou, bohužel již není ani jeden s námi, ale dobře si vzpomínám jak vyprávěli, že se 12.ledna 1947 nemohli pro bohatou nadílku sněhu dostat z Lenešic do Loun. Jaký rozdíl po tak krátkém čase. Ještě jsem se párkrát ohlédl po věžích kostela a zalezl k domácímu krbu na odpolední kafíčko. I když jen malá, tak hezká vycházka.

Lednová FOTO vycházka

PS. Jen tak mimochodem, neshání někdo velmi slušný stolokrb z bývalé řeznické dílny mého dědy (ne ten na fotce). Chci jej na jaře rozřezat a nechat odvézt, tak se hlašte. Může být váš, třeba jej využijete na své chalupě.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde