iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Prvá schůzka ke vzpomínce na pátera Daneše
Prvá schůzka ke vzpomínce na pátera Daneše
Napsal Plazík st.   
Neděle, 13 prosinec 2009
4.12.2006

Na Obecním úřadu v Peruci se v pondělí odpoledne konala prvá schůzka k přípravě oslav 200. narození významného peruckého občana, kněze, vlastence a pedagoga pátera Františka Daneše. Schůzky se zůčastnili i členové Danešovy rodiny.

 

    V pracovně starosty přivítala místostarostka paní Křepčíková Jiřího (Georga) Daneše (druhý zleva) s manželkou, jeho bratrance architekta Bártu, pracovníka lounského archivu Jana Mareše a zástupce Danešova sdružení na Peruci Ing. Ivo Krause a Miroslava Blažka. Pan Jiří Daneš bydlí s rodinou od roku 1969 v Mnichově, přesto oba manželé mluví výborně česky. Zájem o vzpomínku na významnou osobnost Perucka má jeho rodina, Danešovo sdružení Peruc a podporu vyjádřila Obec Peruc.

Účastníci schůzky


   Přítomní se informovali o dostupných materiálech souvisejících s životem a dílem pátera Františka Daneše, o možných zdrojích dalších informací a o představách průběhu oslav. Zajímavou zprávou bylo objevení důležitých dokumentů (jmenování, udělení občanství apod.) v lounském archivu, o kterém informoval Mgr. Mareš. Mnohé dokumenty vlastní i členové Danešovy rodiny . Termín oslav byl předběžně stanoven na peruckou pouť, což je 30.6. a 1.7. 2007.
  Poté jsme společně navštívili Galerii u kozorožce paní Kopicové, která nabídla své prostory k připravované výstavě dokumentů týkajících se pátera Daneše. Další místo, které jsme díky paní E. Novákové navštívili, bylo perucké kino. Hosté byli překvapeni, jaké krásné kino na Peruci je a dohodli se na pořádání besedy a promítání dokumentů v jeho prostorách.
   Pouze jsme se nedostali na místní faru, kde páter Daneš působil a do kostela sv. Petra a Pavla. Telefonicky však byla dohodnuta schůzka se slečnou P. Čandrlovou.
   Příprava  oslav bude znamenat mnoho starostí a práce a všichni věříme, že se do ní zapojí i další občané Peruce a kulturní komise při OÚ. O průběho příprav vás budeme pravidelně informovat.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv