iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..
PLAKÁTEK 

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow PZ 3.06 - Mezinárodní kontakty
PZ 3.06 - Mezinárodní kontakty
Napsal Plazík st.   
Neděle, 13 prosinec 2009
23.10.2006

Mikroregion Perucko udržuje trvalé styky s přáteli ze Saska. Po návštěvě německých fotbalistů u nás (v Chlumčanech) odjela začátkem září naše delegace na dožínky do Gahlenzu.

Mezinárodní kontakty Mikroregionu Perucko pokračovaly začátkem září


    O první zářijové neděli byla pozvána třicetičlenná delegace z české strany na slavnost "Dožínky v Gahlenz". Místem konání bylo tamní vesnické muzeum, které má zájem o spolupráci s Muzeem české vesnice v Peruci.
   
Informace o obci i muzeu se nám dostaly již cestou a sice z připravované skládačky, která je již v tisku a bude v českém jazyce brzy k dispozici i na Perucku. Po poněkud dramatické jízdě samými objížďkami, což bylo způsobeno uzavírkami z důvodu velké slavnosti "Dny Saska" v Marienbergu, jsme v poledne dorazili do Gahlenz, kde nás na Náměstíčku lásky vedle figurín zemědělců s hráběmi a kosou očekával i pan starosta Lothar Hofmeister. Po přivítání a společném obědě v areálu golfového hřiště jsme se odebrali do místa konání oslav, kde již tradičně oblečení prodejci nabízeli své zboží, voněly na místě upečené koláče i chléb z historické pece, a hrála dechová hudba. Ta byla ihned při našem příchodu českou skupinou vedenou slavětínským starostou Jandlem obdarována basou piva, což hudebníci nadšeně komentovali, že přišli správní kamarádi, kteří vědí co potěší. Samou radostí pak hráli a zpívali česky. Správný dárek zvolil také starosta Vinařic Jaroslav Valeš, který vzdor názvu obce přinesl věnec z chmele. Tím byl hostitelský starosta doslova fascinován a se slovy: "tak to tu ještě nebylo" si věnec nasadil na hlavu a ochotně pózoval přítomným fotografům.
   
Jeden přes druhý ovšem cvakaly spouště fotoaparátů v rukou návštěvníků i žurnalistů také při vystoupení, o které se postaral Chožov. Mladí Sokoli pod vedením cvičitelky paní Zdeňky Brejlové předvedli sletovou skladbu nazvanou "Pod vodou a na souši", a protože doslova hrdinsky překonávali nepřízeň počasí, byli o to více obdivováni a patří jim uznání a dík. Krásným závěrem jejich pěkného krátkého programu bylo předání dožínkového věnce z klasů a veršovaného přání o chlebu, dobrých časech, o naději a lidském štěstí.
    Závěr české prezentace tvořil křest dvojjazyčné publikace Mikroregion Perucko. Na její úspěch, ale i na dobré vztahy mezi našimi národy a dobrém soužití ve sjednocené Evropě, pozvedli číše zástupci obou spřátelených stran. Přesto, že počasí tentokrát nepřálo, měla akce opět pěknou přátelskou atmosféru, připomněli jsme si, jak se mlátí obilí cepem, viděli historické vázání povřísla, jakož i různé další tvoření z darů přírody a potěšili se pohledem na v Gahlenz všudypřítomné koně. Výborně chutnaly dožínkové koláče, které nám servírovaly usměvavé hospodyňky v zástěrách, a vůbec všechno bylo krásně Krušnohorské. Tamní domovská obec projevila v osobě jejího předsedy zájem přijet k nám na poznávací výlet a v příštím roce se zúčastnit se svými spolky podobné slavnosti na Perucku.

Brigita Janovská

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde