iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jaroslav Maťák
VIDÍM
Prodlouženo
11.5. - 28.6.2020

Galerie u Plazíka
Peruc
Jaroslav Maťák, fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí.  Výstava je přístupná při dodržení předepsaných hygienických opatření o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin až do 28. června 2020.
PLAKÁTEK

Jana Mézlová
JE LIBO VEJCE?
28.5. - 21.6.2020
Oblastní muzeum Louny
Výstava kalíšků na vajíčka ze sbírky perucké Akademické malířky Jany Mézlové.
PLAKÁTEK

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

Charlotta Garrigue Masaryková
Američanka, která se stala Češkou

12.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Komponovaný pořad z dopisů a vzpomínek Charlotty a Alice, provázený lidovými písněmi a hudbou.
PLAKÁTEK 
 

Výroční koncert
100 let CČSH
14.6.2020 14 hod.
Kaple M.J.H. Peruc
Husité zvou na odložený koncert Chrámového pěveckého sboru NO CČSH v Lounech.
PLAKÁTEK
     

Marrákeshem krok za krokem
19.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Přednáška PhDr. Marie Imbrové.
PLAKÁTEK
   

Zámecký piknik & noční karneval
20.6.2020 13 hod.
Zámek Pátek n.O.
Kostýmovaný zámecký piknik & noční karneval v maskách, soutěž o nejlepší fotografii v zámeckých nikách, odpolední hry a soutěže o drobné ceny
Zámek Pátek 

Tajemný poklad na Pátku
27.6.2020 14 hod.
Zámek Pátek n.O.
Šerm a různé kratochvíle pro všechny hravé lidičky.
Vstupné dobrovolné

Zámek Pátek  

Peruc kino
UZAVŘENO 
Obecní kino v Peruci zůstává uzavřeno až do 31. srpna 2020. Pokud to podmínky umožní, bude znovu otevřeno od září 2020.

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Ukliďme Perucko
2020 
ODLOŽENO !
PLAKÁTEK   

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum uzavřeno.
Muzeum české vesnice bude pro veřejnost otevřeno od úterý 9. června 2020, a to bez konání slavnostní vernisáže. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Peruc, Obecní knihovna
Obecní a místní knihovny budou pro veřejnost otevřeny od pondělí 8. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Sport arrow Sokolové připravili nádherné odpoledne
Sokolové připravili nádherné odpoledne
Napsal Plazík st.   
Neděle, 13 prosinec 2009
26.9.2006

Perucký Sokol slaví v letošním roce 110 let od svého vzniku a hlavní oslavy tohoto výročí proběhly uplynulý víkend. Pro všechny spoluobčany a hosty Peruce připravili 6 skladeb, které mohli vidět účastníci XIV. Všesokolského sletu v červnu na Strahově.


TEXT     Sobotní Peruc přivítala všechny účastníka sletu krásným slunným a trochu větrným počasí. Před půl druhou se všichni cvičenci a hosté seřadili na Tyršově cvičišti. A nebyli to jen místní cvičenci a jejich bratři a sestry z lounské Sladkovského župy. Přijeli i další cvičenci z našeho okresu, ale i z Kladenska a Roudnicka. Celkem se jich sešlo na Peruci 175 a protože někteří cvičili ve více skladbách, na plochu jich odpoledne nastoupilo 199. Nastoupené cvičence pozdravil starosta peruckého sokola Mgr. Pavel Novák a prohlásil perucký slet za zahájený. Poté se všichni vydali v čele s peruckou dechovkou Rodáci ulicemi naší obce k fotbalovému hřišti k předvedení skladeb. TEXT Cestou se jetě stavili před domem pana Jaroslava Voláka, nejstaršího peruckého Sokola, který letos oslavil 94 let svého plodného života. Dojati ze setkání byli všichni, jak pan Volák, tak přítomní Sokolové.
Průvod došel na hřiště a za chvíli již nastupovala věrná garda ke svému vystoupení. Mezi cvičenci, mnohým z nichž již věk připsal sedm křížků, byla i další členka místní organizace, TEXT paní Emílie Kancnýřová, která letos slavila krásné 84. narozeniny. Cvičení pod názvem Ta naše písnička česká, plné skladeb Karla Hašlera zvládli tito věrní Sokolové bravurně.
TEXT     Po těch nejstarších nemohl nastoupit nikdo jiný, než nejmladší cvičenci Sokola ke cvičení rodičů s dětmi. Mrňousové se svými maminkami a velkými míči předvedli překrásnou hravou skladbu, plnou něhy, ale i mrštnosti a odvahy.
V rozkvetlou louku se proměnilo perucké hřiště díky mladším žákyním, jejichž oranžové a žluté šatičky vlály na zeleném trávníku. Skladba plná chytlavých melodií, tanečních i sportovních prvků nadchla desítky přihlížejících diváků.
Aerobik, cvičení v naši republice velmi populární, cvičení, které maximálně pomáhá zdravému růstu člověka předvedlo 8 cvičenek lounského klubu. I tato skladba se přítomným líbila, zejména její až gymnastické prvky.
Nejhůře se prý ke cvičení scházejí muži. Ale na perucké hřiště jich nastoupil celý útvar s matrací - trampolínou. Jejich cvičení balo plné dynamiky a vysoké skoky s hrazdy v závěru skladby vzbuzovali údiv.
TEXT     Závěrečnou skladbou sokolského odpoledne byla skladba žen, kterých bylo na cvičební ploše nejvíce ze všech. Jejich zářivě bílé šaty vlály při jejich vystoupení a vytvářely nádehrný kontrast s červenými a modrými stuhami, které ženy rozvinuly v druhé půli své skladby. Jejich cvičení bylo pravým vyvrcholením vydařeného odpoledne.
Pro přítomné ještě více než hodinu vyhrávali Rodáci a přítomní diváci i sportovci se pomalu rozcházeli s pocitem pěkně prožitého odpoledne. Všichni kdo jej připravili, ať již cvičenci, organizátoři z peruckého Sokola, ale i ostaní kteří pomohli zaslouží velký dík a obdiv za akci, kterou Peruc již dlouho neviděla.
Zde  zde jsou fotky z peruckého sletu a jednotlivých skladeb.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu