iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

TOULKY - KAMARÁDI
Galerie u Plazíka Peruc
3.9. - 19.11. 2023
víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií k půlkulatinám majitele galerie.  Vernisáž proběhne v neděli 3. září 2023 ve 14 hodin.

PLAKÁTEK

Dungeons a Dragons

Čest zlodějů
Kino Peruc
6.10.2023
pátek 19:00 hod.
text
Vstupné 100 Kč

Výtvarná dílna
s pilinou a hoblinou
Knihovna Peruc
7.10.2023
neděle 15:00 hod.
Tvoření pro děti i dospělé s Annou Černotovou.
PLAKÁTEK

Rychle a zběsile 10
Kino Peruc
13.10.2023
pátek 19:00 hod.
text
Vstupné 100 Kč

Krakenteena Ruby
Kino Peruc
22.10.2023
neděle 15:30 hod.
text
Vstupné 50 Kč

Strašidlo cantervillské
Kino Peruc
29.10.2023
neděle 15:30 hod.
text
Vstupné 50 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Ukončení 1.10.2023
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Sokolové připravili nádherné odpoledne
Sokolové připravili nádherné odpoledne
Napsal Plazík st.   
Neděle, 13 prosinec 2009
26.9.2006

Perucký Sokol slaví v letošním roce 110 let od svého vzniku a hlavní oslavy tohoto výročí proběhly uplynulý víkend. Pro všechny spoluobčany a hosty Peruce připravili 6 skladeb, které mohli vidět účastníci XIV. Všesokolského sletu v červnu na Strahově.


TEXT     Sobotní Peruc přivítala všechny účastníka sletu krásným slunným a trochu větrným počasí. Před půl druhou se všichni cvičenci a hosté seřadili na Tyršově cvičišti. A nebyli to jen místní cvičenci a jejich bratři a sestry z lounské Sladkovského župy. Přijeli i další cvičenci z našeho okresu, ale i z Kladenska a Roudnicka. Celkem se jich sešlo na Peruci 175 a protože někteří cvičili ve více skladbách, na plochu jich odpoledne nastoupilo 199. Nastoupené cvičence pozdravil starosta peruckého sokola Mgr. Pavel Novák a prohlásil perucký slet za zahájený. Poté se všichni vydali v čele s peruckou dechovkou Rodáci ulicemi naší obce k fotbalovému hřišti k předvedení skladeb. TEXT Cestou se jetě stavili před domem pana Jaroslava Voláka, nejstaršího peruckého Sokola, který letos oslavil 94 let svého plodného života. Dojati ze setkání byli všichni, jak pan Volák, tak přítomní Sokolové.
Průvod došel na hřiště a za chvíli již nastupovala věrná garda ke svému vystoupení. Mezi cvičenci, mnohým z nichž již věk připsal sedm křížků, byla i další členka místní organizace, TEXT paní Emílie Kancnýřová, která letos slavila krásné 84. narozeniny. Cvičení pod názvem Ta naše písnička česká, plné skladeb Karla Hašlera zvládli tito věrní Sokolové bravurně.
TEXT     Po těch nejstarších nemohl nastoupit nikdo jiný, než nejmladší cvičenci Sokola ke cvičení rodičů s dětmi. Mrňousové se svými maminkami a velkými míči předvedli překrásnou hravou skladbu, plnou něhy, ale i mrštnosti a odvahy.
V rozkvetlou louku se proměnilo perucké hřiště díky mladším žákyním, jejichž oranžové a žluté šatičky vlály na zeleném trávníku. Skladba plná chytlavých melodií, tanečních i sportovních prvků nadchla desítky přihlížejících diváků.
Aerobik, cvičení v naši republice velmi populární, cvičení, které maximálně pomáhá zdravému růstu člověka předvedlo 8 cvičenek lounského klubu. I tato skladba se přítomným líbila, zejména její až gymnastické prvky.
Nejhůře se prý ke cvičení scházejí muži. Ale na perucké hřiště jich nastoupil celý útvar s matrací - trampolínou. Jejich cvičení balo plné dynamiky a vysoké skoky s hrazdy v závěru skladby vzbuzovali údiv.
TEXT     Závěrečnou skladbou sokolského odpoledne byla skladba žen, kterých bylo na cvičební ploše nejvíce ze všech. Jejich zářivě bílé šaty vlály při jejich vystoupení a vytvářely nádehrný kontrast s červenými a modrými stuhami, které ženy rozvinuly v druhé půli své skladby. Jejich cvičení bylo pravým vyvrcholením vydařeného odpoledne.
Pro přítomné ještě více než hodinu vyhrávali Rodáci a přítomní diváci i sportovci se pomalu rozcházeli s pocitem pěkně prožitého odpoledne. Všichni kdo jej připravili, ať již cvičenci, organizátoři z peruckého Sokola, ale i ostaní kteří pomohli zaslouží velký dík a obdiv za akci, kterou Peruc již dlouho neviděla.
Zde  zde jsou fotky z peruckého sletu a jednotlivých skladeb.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde