Předvolební skandál na Peruci, aneb... |
Napsal Plazík st.
|
Sobota, 12 prosinec 2009 |
17.8.2006
... jak může dobře placený pracovník aparátu velké strany ovlivnit život obce na další čtyři roky.
V minulých volbách členové a příznivci ODS na Perucku sestavili na poslední chvíli kandidátku do obecních voleb pouze se 6 kandidáty a jeden z nich byl zvolen. Letos se ke svému bydlišti postavili mnohem zodpovědněji a začali včas pracovat na přípravě kandidátky. Vybrali patnáct kandidátů z Peruce i přilehlých obcí a po vášnivé diskuzi určili pořadí na kandidátce. V čele byli zodpovědní spoluobčané, kterým nejde pouze o kritiku stávajícího stavu, ale o práci v zastupitelstvu a radě k dalšímu rozvoji obce a zprůhlednění práce OÚ. Co se dělo dál mi řekl jeden z kandidátů ODS a požádal mne, abych danou věc uveřejnil.
Asi 14 dní před volbami přijel na setkání kandidátů dobře placený pracovník okresního aparátu ODS. Nejdříve agitoval ke vstupu do strany a chtěl do kandidátky prosadit některé jiné občany. To místní nepřipustili a ponechali kandidátku tak, jak ji připravili. Pan Rozekranc všechny materiály převzal a slíbil, že další organizační věci zařídí. Jaké však bylo rozčarování peruckých kandidátů, když se večer po ukončení termínu k odevzdání dozvěděli, že kandidátka odevzdána nebyla.
Pracovník ODS ji nepochopitelně až poslední den tremínu v poledne předal na MěÚ v Lounech. Odtud mu kolem 13. hodiny volali, že kandidátka pro Peruc patří samozřejmě na OÚ Peruc. On jel do Podbořan a až po návratu před 16. hodinou se začal zabývat peruckou kandidátkou. Odejel na Peruc, kam dorazil 10 minut po 16. hodině, tzn. po zákonem stanovené době. Kandidátka samozřejmě nebyla přijata.
Většina kandidátů z perucké kandidátky ODS se nyní ptá. K čemu byla naše angažovanost pro naši obec? Jak může placený pracovník a pověřenec pro volby nevědět, kam kandidátku odevzdat? Proč ji odevzdává až v posledních hodinách určeného termínu? Proč nevyvolá potřebné úsilí k nápravě své chyby? Někteří z občanů na kandidátce podnikají a tak ze své praxe říkají. Takovýto zaměstnanec po tak hrubé chybě by byl již druhý den bez práce!
Tolik jeden z bývalých kandidátů do obecního zastupitelstva na Peruci. Sám mám bohužel s panem volebním zástupcem podobné zkušenosti, viz případ předvolební fotografie při parlamentních volbách uveřejněný v Deníku Lučan. I já se ptám. Co na to občané Peruce? A co na to okresní šéfové ODS?
|