iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka
Peruc
Sezona skončila.
PLAKÁTEK 

Adventní podvečer
s T. Medveckou

Kulturní dům Smolnice

sobota 13.12.2025 
v 16 hodin
Zveme Vás naposezení s Taťjanou Medveckou (umělecký přednes prózy a poezie) a Igorem Tausingerem (klavírní improvizace). 
PLAKÁTEK 

Adventní koncert
Kaple M.J.Husa Peruc

neděle 14.12.2025 
ve 14 hodin
Zveme Vás na Adventní koncert. Vystoupí Chrámový pěvecký sbor NO Církve československé husitské v Lounech pod vedením Ivany Derflerové. 
PLAKÁTEK 

Betlémské světlo
Kaple M.J.Husa Peruc

středa 24.12.2025 
v 15 - 21 hodin
Přijďte si zapálit Betlémské světlo do svých domovů. 
PLAKÁTEK 

Štědrovečerní bohoslužba
Kaple M.J.Husa Peruc

středa 24.12.2025 
ve 21 hodin
Srdečně zveme na tradiční štědrovečerní bohoslužbu, tzv. Půlnočku. 
PLAKÁTEK 

Podzim na zámku
Zámek Pátek 
5.9. - 31.12.2025

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Kino Peruc

Napromítá se

Active Image

 

 

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc,
zámecký park
sezona skončila

Muzeum české vesnice
Peruc,
zámecký park
Informační středisko
sezona skončila

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno úterý - neděle 
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 
 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 
Adventní podvečer
s T. Medveckou

PLAKÁTEK 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Vypilo se více než 1200
Vypilo se více než 1200
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 10 prosinec 2009
26.6.2006

Již 29. ročník Pochodu života, pořádaný Stranou přátel piva Louny, se šel v sobotu 24. května. Tradiční start byl U Mařenky v Domoušicích a postavilo se na něj 113 účastníků.

  Posilnění v Touchovicích. Posilněni prvými loky zlatého nápoje se všichni vydali v horkém počasí do Loun. Já jsem prvé pochodující potkal až u rybníka v Touchovicích (byl jsem ráno na peruckém běhu a tak jsem jel na trasu na své Jawičce). Na hrázi rybníka již stála Pivní záchranná služba a poskytovala pomoc příchozím. Druhou pomocí byl pěkný rybníček, ve kterém se chodci i chodkyně osvěžovali. Někteří S, někteří BEZ, každý zkrátka podle svého. Do výkazu pochodu přibyly i další čárky a hlavně razítko další povinné kontroly. Po kratší či delší chvíli všichni pokračovali podél potoka Hasina do Opočna. Zde je čekala další útulná Hospoda Myslivna. Uvnitř i venku pod slunečníky mizely další náplně sklenic, rozšířil se počet čárek a šlo se dál.
FOTO Touchovice - Opočno.

     Za Zeměchy čekala všechny již unavené poutníky nejnepříjemnější část cesty, kolem vodárny do Loun a cíle pochodu v Baru Ája na letním cvičišti. Prvá dorazili Beránkovi a parta Vejrova Break Outu, do půl deváté dalších 20 chodců. Pak ale začal nával. Limit byl devět (21) hodin a někteří jej stíhali pár vteřin před jeho vypršením. 21 zúčastněných to však buď nestihlo, nebo vůbec nepřišlo. Těch 92 klasifikovaných však zaslouží uznání. Náročná trasa a velké horko jistě prověřilo všechny jejich schopnosti a to ještě dokázali zdolat 1214 piv. A jistě i ti co nedošli vypili další stovky sklenic lahodného moku. Pohár vítězům.

FOTO cíl.

    A začalo počítání čárek. Nejprve jen několika, poté již přibývaly a dlouho vedl Franta Helšus ze 17. Nejlepší však přicházeli těsně před limitem. A tři poutníci po hospůdkách Lounska měli po objasnění jedné nejasnosti čárek 25. Do rozstřelu o vítězství se postavili dva a tak se pilo pivo na čas. A věřte – nevěřte, dva pokusy byly opět vyrovnané. Zvítězili tedy oba, Martin Schovánek a Vlasta Šubrt a záleží již jen na nich, jak se o pohár – tuplák rozdělí. Počítač sečetl i tříčlenná družstva, zvítězila domácí SPPL s úctyhodnými 63 Kousky. Setmělo se a 29. ročník končil. Za rok všechny čeká jubilejní ročník 30.

 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde