iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Zimní přestávka
10. 2019 - 2. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Galerie se uložila k zimnímu spánku. Nová sezona bude zahájena v březnu 2020. Těšíme se.

Přes prsty
1.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Sportovní. Odehrává se na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda a Pavla jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem chce co nejdříve otěhotnět. Film Česko. Délka filmu 101in.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70.- Kč
 

VOSA Louny
3.2.2020 v 18 hod.
do 31.3.2020.

Louny Vrchlického divadlo
Výtvarníci z VOSA Louny, včetně peruckých malířů, vystavují své obrazy a grafiky v lounském divadle. Vernisáž v pondělí 3.2.2020 v 18 hodin. 
PLAKÁTEK    

Masopust Stradonice
8.2.2020 v 14 hod.
Stradonice před hospodou
Tradiční masopust, masky vítány. Pořádá Klub žen Stradonice.
PLAKÁTEK  

Kino nepromítá
8.2. 2020 
Peruc kino

Tenkrát v Hollywoodu
15.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Drama. V devátém filmu kultovního režiséra Quentina Tarantina se televizní herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér (Brad Pitt) rozhodnou prosadit se u filmu na konci zlaté éry Hollywoodu - v roce 1969 v Los Angeles. Film USA / Velká Británie / Čína . Délka filmu 161 min.
Přístupný od 15 let.
Vstupné 70.- Kč
 

Angry Birds ve filmu 2
22.2. 2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Akční. Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv, Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem. Film USA. Délka filmu 97 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
 

Poslední aristokratka
29.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie. Rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a ženou Vivien na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný film.
Vstupné 70.- Kč
 

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

zima 2019/20
Za Dubem
Peruc

Otevřeno po dohodě.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Otevřeno po dohodě,
tel. 731 005 123

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Větrný piknik
Větrný piknik
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 10 prosinec 2009
22.5.2006

Počasí je v posledních dnech více než aprílové a tak jsme byli zvědavi, jaká bude sobota, den 5. Nočníku. Většina z vás jistě ví, že je to vycházka na Oblík party kamarádů a dalších blízkých lidí.

 

    Po šíleném týdnu se ale sobota ukázala jako téměř ideální pro tuto více než 20 km procházku. Kolem sobotní desáté se nás u vojína vedle žatecké brány sešlo patnáct, v Dobroměřicích nás již bylo osmnáct a dva psíci. V záři sluníčka a za střídavého větru jsme pokračovali k prvé malé zastávce na křižovatce v Nečichách a dále do Chraberců. Zde se oddělila nejmladší účastnice .., pro kterou si přijela teta a s ní se také vrátili pejskaři se svými svěřenci. My další jsme stoupali ke druhé zastávce na úpatí Oblíku, tzv. tatrankové. A zbýval nám již jen strmý výstup na vrchol, cíl naší cesty. 

Vrcholová fotografie


       Přivítal nás silný vítr, nasadili jsme odložené větrovky a rozhlédli se po krásném Českém středohoří. Jakým překvapením však pro nás byl pohled za naše záda. Jarda se oblékl do zástěry, nasadil šéfkuchařskou čepici a rozložil ubrus. Řekl baťohu prostři se a na ubruse se objevili grilované, smažené a uzené speciality, chléb, okurky a ředkvičky. Museli jsme povinně vše sníst, přece to Jarda neponese zpátky. Jarda nasadil prázdný batoh, udělali jsme cílovou fotografii všech 15 úspěšných zdolatelů Oblíku a serpentinou počali scházet k Ovčínu. Pod nohami se nám však pletl jakýsi pejsek, snad některého dalšího turisty na vrcholu. Od ovčína k Červeňáku, přes Dobroměřice do Loun, lépe řečeno na Bahno a semifinálový souboj našich hokejistů na MS v Rize.
     Pivo v nás jen zasyčelo, každý si dal cosi ke snědku a všichni jsme byli spokojeni z vydařeného Nočníku 2006. Vyvstal však problém. Ten pejsek z Oblíku s námi došel až do Loun a chtěl u někoho z nás bydlet. Věříme však, že jeho majitel po něm teskní a chce ho najít a tak ho holky odvedly na Městskou policii. Strážníci se ho ujali a majitel si jej jistě již vyzvedl.

    Ještě jednou, byla to krásná vycházka a za rok se těšíme opět na vrchol Oblíku a na závěr: Finy jsme porazili a jsme ve finále MS.

PS Finále v neděli již tak nevyšlo, přesto HOŠI díky za stříbro.

 

FOTO NOČNÍK 06

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu