iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové
Cestou za sny ze Středohoří pod Everest
bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021, jakmile to situace dovolí.
PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Větrný piknik
Větrný piknik
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 10 prosinec 2009
22.5.2006

Počasí je v posledních dnech více než aprílové a tak jsme byli zvědavi, jaká bude sobota, den 5. Nočníku. Většina z vás jistě ví, že je to vycházka na Oblík party kamarádů a dalších blízkých lidí.

 

    Po šíleném týdnu se ale sobota ukázala jako téměř ideální pro tuto více než 20 km procházku. Kolem sobotní desáté se nás u vojína vedle žatecké brány sešlo patnáct, v Dobroměřicích nás již bylo osmnáct a dva psíci. V záři sluníčka a za střídavého větru jsme pokračovali k prvé malé zastávce na křižovatce v Nečichách a dále do Chraberců. Zde se oddělila nejmladší účastnice .., pro kterou si přijela teta a s ní se také vrátili pejskaři se svými svěřenci. My další jsme stoupali ke druhé zastávce na úpatí Oblíku, tzv. tatrankové. A zbýval nám již jen strmý výstup na vrchol, cíl naší cesty. 

Vrcholová fotografie


       Přivítal nás silný vítr, nasadili jsme odložené větrovky a rozhlédli se po krásném Českém středohoří. Jakým překvapením však pro nás byl pohled za naše záda. Jarda se oblékl do zástěry, nasadil šéfkuchařskou čepici a rozložil ubrus. Řekl baťohu prostři se a na ubruse se objevili grilované, smažené a uzené speciality, chléb, okurky a ředkvičky. Museli jsme povinně vše sníst, přece to Jarda neponese zpátky. Jarda nasadil prázdný batoh, udělali jsme cílovou fotografii všech 15 úspěšných zdolatelů Oblíku a serpentinou počali scházet k Ovčínu. Pod nohami se nám však pletl jakýsi pejsek, snad některého dalšího turisty na vrcholu. Od ovčína k Červeňáku, přes Dobroměřice do Loun, lépe řečeno na Bahno a semifinálový souboj našich hokejistů na MS v Rize.
     Pivo v nás jen zasyčelo, každý si dal cosi ke snědku a všichni jsme byli spokojeni z vydařeného Nočníku 2006. Vyvstal však problém. Ten pejsek z Oblíku s námi došel až do Loun a chtěl u někoho z nás bydlet. Věříme však, že jeho majitel po něm teskní a chce ho najít a tak ho holky odvedly na Městskou policii. Strážníci se ho ujali a majitel si jej jistě již vyzvedl.

    Ještě jednou, byla to krásná vycházka a za rok se těšíme opět na vrchol Oblíku a na závěr: Finy jsme porazili a jsme ve finále MS.

PS Finále v neděli již tak nevyšlo, přesto HOŠI díky za stříbro.

 

FOTO NOČNÍK 06

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv