iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..
PLAKÁTEK 

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Co víte o větrných elektrárnách ?
Co víte o větrných elektrárnách ?
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 10 prosinec 2009
15.5.2006

Poslední možností občanů Peruce a Černochova seznámit se s podrobnostmi o výstavbě větrných elektráren před referendem občanů využilo na Peruci pouhých osm z nich. Je to jistě velká škoda a nepochopitelný nezájem. Mnozí ale o této akci vůbec nevěděli.

Z besedy

  Přestože pracovníci firmy Viventy neuvedli do provozu projektor, seznámili pomocí notebooku všechny přítomné se vším, co je zajímalo. A nyní vše záleží na úterním podvečeru, kdy se musí během pouhých třech hodin občané obou vesnic rozhodnout zda pro, nebo proti. Myslím, že ale většinu občanů výstavba vůbec nezajímá a k referendu se ani nedostaví.

A jak o této schůzce informovala přítomná redaktorka Lučanu Táňa Vavřínová si můžete přečíst níže:

 

Beseda o stavbě elektráren mnoho lidí nepřilákala
Deník Lučan - 15.5.2006


Peruc - Jen přibližně desítka posluchačů přišla na besedu, kterou v knihovně v Peruci připravila pro občany společnost Viventy MBBF Česká. Ta plánuje v prostoru mezi Peruci, sousedním Černochovem a silnicí do Evaně výstavbu dvanácti větrných elektráren.
S jejich parametry a výhodami, jež vyplývají z výstavby pro majitele i nájemce pozemků, i s podmínkami výstavby seznámil účastníky besedy zástupce české větve společnosti Filip Havlíček. Kromě obecné přednášky o výhodách a nutnosti navýšení výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů se tak posluchači mimo jiné dozvěděli i rozměry obřích vrtulí - každé ze tří ramen je dlouhé 44 metry. Betonový základ, zapuštěný v zemi, představuje krychli o hraně 15 metrů. Ke každé ze dvanácti elektráren by vedla zpevněná štěrková komunikace, která má umožnit přístup obsluze.
Jak zástupce společnosti sám uvedl, záměr a jeho realizace nemusí být totožné: Před vlastní výstavbou potřebuje společnost celou řadu vyjádření a stanovisek odborných institucí, jež na základě vlastních měření nebo zkoumání přírodních podmínek v místě pak stavbu buď povolí nebo zakážou. Výstavbě elektráren musí předcházet zpracování studie o jejím vlivu na životní prostředí (EIA) biologická, krajinná a hluková studie nebo souhlasná vyjádření orgánů státní správy.
"Při výstavbě dodržujeme vzdálenost nejméně tisíc metrů od nejbližší obytné jednotky, což je víc než například v sousedním Německu, kde však už lidé mají s větrníky zkušenosti a nebojí se jich," ujistil Filip Havlíček. Postěžoval si rovněž na tradiční českou nedůvěru v novinky, která podle něj naopak nechybí například Maďarům - ti podle něj chápou výstavbu obřích vrtulí jako výraz své pokrokovosti.
V besedě se posléze dotázal zástupce místních myslivců na případná omezení vstupu k elektrárnám. Protože žádná omezení podle Havlíčka neexistují, měli by tak myslivci možnost po pevných cestách v areálu vstupovat na pozemky, které jsou dnes ucelené a jejichž rozdělení cestami nebo remízky zemědělci nechtějí povolit.
Zatímco v Peruci beseda proběhla bez emocí, v sousedním Černochově přišlo lidí více a slovně se tam střetli zástupci majitelů pozemků, jichž by se výstavba dotkla, s místními patrioty. Zatímco majitele polí čeká slušná prodejní cena, patrioti vidí výstavbu elektráren a spojovacích cest, spolu s rozsáhlými výkopy, jako vážný a negativní zásah do krajiny. Při rozsahu a hloubce zemních prací by na výstavbou dotčených polích mohlo dojít k tak vážnému narušení zemědělské funkce pozemků, že by po skončení životnosti elektráren už nemuselo být co rekultivovat. Přitom jde o velký a ucelený komplex, z pohledu zemědělské výroby pro obec těžko nahraditelný.
V Peruci zítra proběhne referendum, v němž se k otázce souhlasu či nesouhlasu s elektrárnami bude moci vyjádřit každý občan.
TÁŇA VAVŘÍNOVÁ

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde