iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..

PLAKÁTEK 


Koncert sefardských písní
Kaple M.J.Husa Peruc
21. srpen 2022
16 hod.

Zpívá Dana Krausová, na klavír hraje Ladislav Vrchota.
PLAKÁTEK 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 
  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Jaké byly Mikulášské a jaké ještě budou
Jaké byly Mikulášské a jaké ještě budou
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 11 květen 2009
3.12.2001

Kritické i pochvalné zhodnocení akcí v Černochově a na Peruci. Čtěte.

O víkendu proběhly dvě větší dětské akce. jejich zhodnocení si můžete přečíst níže. Ještě nás však čeká Mikuláš ve středu ve školce a na faře v Charvátcích od 17,00 hod. V sobotu 1. prosince se sešel v Černochově až nebývale velký počet lidí. Je potěšující, že pohádka Sněhurka stále přitahuje dětské diváky. V sále byly obsazeny všechny židle, lidé stály na stranách i vzadu. Po krátkém úvodu se otevřela opona a rozzářené dětské tvářičky mohly začít sledovat napínavý děj pohádkového příběhu. Vše začalo písní v podání slečny učitelky Čandrdlové, pod jejímž vedení děti ze ZŠ v Peruci cvičili a to dost pilně, neboť při 20-ti minutové veršované pohádce se téměř nepřeřekly. Poté se rozhovořil král, kterému umřela žena, v rozhovoru se sluhou Matějem. Mimochodem trůn na kterém seděl byl jednou z pečlivě zhotovených kulis, z nichž vynikalo vodovkami malované zrcadlo, za kterým seděl herec, který odpovídal zlé čarodejnici na dotaz: "Kdo je v zemi zdejší nejkrásnější". Krásná Sněhurka pak usnula v lese, kde ji našli nápaditě oblečení a namalovaní malí trpaslíci, vyzbrojeni kladívky, lucernami a podobným náčiním. Po snězení otráveného jablka Sněhurku polibkem probudil princ a královnu macechu si odnesl vládce pekel. Jak to tak bývá, princ si vzal Sněhurku za ženu a to byl pohádky šťastný konec. Děti, které vystupovaly dostaly za odměnu dárkový balíček od Mikuláše, který přišel v zápětí. S ním šel i čert, který měl pytel z něhož koukaly obuté dětské nohy. Ukázalo se, že většina dětí byly hodná a tak nakonec i oni dostaly dary, které jim rodiče předem objednaly. Akci by se dalo však vytknout to, že na sále byla hrozná špína, pro děti prostředí naprosto nevyhovující. Část dospělých nedávala pozor, chodila sem tam, řečnila a platila balíčky a tak není divu, že děti nebylo tolik slyšet. Oproti tomu prostředí na sále ZD Peruc je pro pořádání Mikulášské ideální. Pořádající SRPŠ dokonce zajistilo občerstvení pro rodiče, samozřejmě bez tvrdého alkoholu. Rovněž i zde byly všechny stoly obsazeny. Zvlášť potěšujícící pro děti bylo to, že jim Mikuláš přinesl každému zdarma Adventní kalendář a nejen to, deváťáci připravili pro děti spoustu soutěží, v nichž vyhrávali drobné ceny. Po skončení akce některé děti měly připomínky, že jedni vyhrávali hodně a na jiné se téměř nedostalo. Pro příští rok je to otázka k zamyšlení, jak zapojit spravedlivě všechny děti. Výběr písniček na tanec odpovídal spíše oblíbenosti žáků II. stupně, ale malým dětem to nevadilo a tancovaly či spíše běhaly po parketu s velkým nadšení. Někteří měly dokonce masku. Z nichž některé byly opravdu pěkné. Například baba s hadem na hrbu, zdravotní sestřička s miminkem, malý čertík s dudlíkem, princezna, hejkal v pytlovém obleku, a jiné.

Ivo  Kraus
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde