iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

TOULKY - KAMARÁDI
Galerie u Plazíka Peruc
Do konce ledna 2024 přístupné po domluvě, nebo na zazvonění.
Výstava fotografií k půlkulatinám majitele galerie.

PLAKÁTEK

Předvánoční tržnice

Peruc Za Dubem
9.12.2023
sobota 12 - 15 hod.
Tradiční předvánoční tržnici pro vás připravila usedlost Za Dubem.
PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Mimo sezonu zavřeno.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Sokolská valná hromada
Sokolská valná hromada
Napsal Plazík st.   
Úterý, 08 prosinec 2009
27.3.2006

Letošní rok je pro perucký Sokol významný, zaprvé se uskuteční XIV. Všesokolský slet, kterého se zúčastní tři členky organizace a navíc perucký Sokol slaví 110. výročí od svého vzniku. A i o tom se mluvilo na valné hromadě Sokola Peruc v sobotu 25.3. 06.

Sokol Peruc     Poté, co se v salonku hostince U Matějčků sešel dostatečný počet členů zahájil bratr Vladimír Matějček výroční jednání místních Sokolů. Po uvítání všech přítomných předal slovo starostovi Pavlu Novákovi. Ten ve své hodnotící zprávě promluvil o kladech i záporech činnosti místní organizace. K těm kladům mimo jiné patří aktivita sestry Koudelové při uspořádání již druhého ročníku Novoročního pochodu na Krásnou vyhlídku, kterého se zúčasnilo 110 místních i přespolních. Další významnou akcí je dnes již tradiční běh Oldřicha a Boženy, u jehož zrodu stál bratr Nosál a jehož loňského 10. ročníku se zúčasnilo několik desítek běžců z celých Čech. Ale nejvzácnější je účast dětí a zvláště těch nejmenších. Jsou však i věci, které Sokoly trápí. Již několik let se snaží opravit Tyršovo cvičiště, ale stále nemohou dosáhnou na dotace u sokolských orgánů, ale ani u krajské státní správy. Dalším problémem je nedostatek cvičitelů. Přes všechny výzvy se nikdo z rodičů dnešních dětí nechce podílet na organizaci využití jejich volného času.  Závěrem svého vystoupení ocenil bratr Novák zasloužilé členy Sokola E. Kancnýřovou, Vl. Matějčka, J. Voláka a V. Třeskovou.
Poté již postupně vystoupili jednotliví zástupci oddílů. Bratr Roman Šmíd informoval o stolním tenise. V oddílu je v průměru 11 členů, pravidelně trénují, úspěšně reprezentují Peruc v okresní soutěži a pořádají Vánoční turnaj. V letním období se hraje každý týden i velký tenis, kde je zapojeno 12 členů. Během roku připravují několik turnajů a v rámci svých možností udržují pořádek na Tyršově cvičišti. Sestra J.Koudelová pohovořila o pravidelném cvičení ve školní tělocvičně, na které chodí 6 až 12 žen různého věku a 6 až 14 mladších a starších žákyň. V tělocvičně se také pravidelně schází 8 až 12 členů a členek volejbalového oddílu, vedeného sestrou H. Pecharovou. Bratr Matějček se věnuje klukům, hrajícím  nový populární sport florbal. Je přihlášeno 18 žáků, ale velkým problémem je společná hra malých a velkých hráčů.
Bratr V. Mildorf seznámil členy s hospodařením místního Sokola. Příjmy v roce 2005 byly ve výši 37 633 Kč, výdaje 30 333 Kč a se zůstatkem k 31.12 05 v hotovosti a na účtě celkem  44 390 Kč. Revizi hospodaření provedli bratr Halama a sestra Pecharová, kteří nezjistili vážných závad. Rozpočet na letošní rok je připraven vyrovnaný v příjmech a výdajích ve výši téměř 23 000 Kč. Bohatý je kalendář akcí na letošní rok. Po již uskutečněné Novoroční vycházce to jsou různé tenisové turnaje, dětský den a smozřejmě 24.6. tradiční běh Oldřicha a Boženy. Na sletu budou reprezentovat místní Sokol tři členky z Peruce.

   V diskuzi jako prvý vystoupil host valné hromady, starosta lounské župy bratr Hnátek, který uznal práci místních Sokolů a upozornil na obsazení některých funkcí ve výboru. Bratr Z. Plachý ve svém vystoupení zdůraznil zejména nutnost spolupráce Sokola, OÚ, Základní školy a FK Peruc. Následovala bouřlivá diskuze, ve které se hledalo řešeí s údržbou a opravami Tyršova cvičiště, vybírání členských příspěvků a doplnění výboru Sokola.

  Peručtí Sokolové budou jistě i v roce svého 110. výročí stále aktivní a jejich činnost všichni peručtí občané uvidí a ocení.

 

Foto z valné hromady Sokola Peruc.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde