iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Sport arrow Zimní vernisáž U kozorožce
Zimní vernisáž U kozorožce
Napsal Plazík st.   
Úterý, 08 prosinec 2009
20.3.2006

Do jara zbývaly dva dny, ale venku to vidět nebylo. V Galerii u kozorožce na zasněženém peruckém náměstí byla o uplynulé slunné neděli zahájena vernisáží první letošní výstava. Majitelka galerie paní Kopicová na ní představila fotografie Přemysla Líbala

  Přemysl Líbal Curiculum vitae tohoto bývalého známého lounského fotografa - amatéra jsem vám již předložil v pozvánce na vernisáž. Já na ni přicházel krátce před 16 hodinou a nejen uvnitř, ale i před galerií bylo plno. Jak je to již na Peruci zvykem, do kouzelného a příjemného prostředí přišlo několik desítek místních i přespolních návštěvníků.
Po přivítání paní H. V. Kopicovou příjemně naladily atmosféru odpoledne svojí hudební produkcí paní učitelka Pavla Čandrlová se svojí svěřenkyní Pavlínkou Šlikovou. O životě a díle fotografa Přemysla Líbala pohovořila opět paní Kopicová a společně s autorem oba výstavu zahájili. A bylo na co koukat! Digitální fotografie zachycují přírodu kolem nás v detailech, polocelcích ale i v krajinných náhledech. Zaujalo zvláštní a speciální zpracování fotografií, když počítačově zpracovaný a na fólii vytištěný snímek je nalepen na slabou podložku. Poté je několikrát natírán a zabrušován. Hloubku každé fotografie navíc umocňují speciální rámečky, varáběné autorem. Z většiny citlivým okem fotografa zachycených snímků dýše silný pocitový dojem, kouzelná atmosféra, která většinu přítomných vtáhla přímo na místo jejich pořízení.
S přicházejícím jarem se jistě u nás na Peruci objeví mnoho návštěvníků a věřím, že většina z nich galerii navštíví a bude ji opouštět se stejně silným dojmem jako nedělní návštěvníci. A pokud nevíte kam o víkend, podívejte se na jarní Peruc a na výstavu, která bude otevřena od středy do neděle, od 10 do 18 hodin až do 5.května.

Pohled na vernisáž a vystavené fotografie.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv