iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Perucký les v únoru - Lázněmi
Perucký les v únoru - Lázněmi
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 03 prosinec 2009
20.2.2006

(Pokračovámí) Bez delšího váhání jsem šel dál. Prošel jsem pod dráty a před Čechovým lesem odbočil na Konvalinskou cestu.

    Kořeny

    Vždy obdivuji obnažené kořeny statného stromu v ohybu, který se  tyčí nad místem, kde se cesta ohýbá po  svahu. Opět pod dráty, několik teréních vln  a jsem uprostřed plynovodní rýhy. Vždyť  jen kousek podemnou jsou Lázně. Svah je  dosti zledovatělý, přidržuji se větví a kořenů  a bez pádu se dostávám na lesní dálnici z Peruce do Stradonic. Přecházím ji a dnem bývalého jezera se ocitám na jeho levém břehu. Po několika krocích jsem na protržené hrázi a u podkovy. 
Podkova Nyní v zimě je jasně viditelná, ale jistě by si zasloužilo opravu a úpravu okolí.  Bohužel to vypadá,  že naše vnoučata ji již nenajdou. Stavím se do jejího oblouku a cítím tu sílu lásky,  která donutila místního pána panství skočit  i  s koněm za svojí milovanou do hluboky jezera, které se před ním rozkládalo.  Ale dost romantiky, jdu dál.  
   Studánka

     Zpět po hrázi a docházím ke studámce se železitou vodou.  Ta je již  několik let opravena a zastřešena (ta  střecha  se mi nelíbí, ale určitě  nové  zábradlí i pannu se džbánem chrání).  Kousek nad studánkou je mohyla  věnovaná  místnímu knížeti Thunovy,  královskému místodržiteli v Praze.

Mohyla  Vykáceným lesem se blížim k Mlejňáku a stále slyším lesožrouty likvidující další části kdysi krásného lesa. I zde nedávno řádili, několik kmenů zničilo plot u bývalého mlýna. Snad jej správci lesa sami a bez upomínek opraví. 

Smutný pohled je i na rybník Mlejňák, kde jsme se jako děti koupaly. Další rok (kolikátý již ?) zůstal vypuštěný a bez známek snahy o jeho obnovení. Opuštěné je i koupaliště s chatičkami, v létě zde asi neuslyšíme ani dětský smích a radost. Oskar jej pro neshody opustil.
Oldřich
      Zato rušno je v penzionu U Dubu, snad nový majitel  ze Skotska  letos otevře. Už mně zbývá jen cesta po bývalé  Šlepce vzhůru na Peruc,  pozdravím starého  bracha  Oldřicha a jsem doma. Byla to  fajn  vycházka.


S fotografiemi Lázněmi..

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde