iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie U kozorožce Peruc
8.6. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část prvá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK

Ostrov

Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
16.6.2023
pátek 21:00 hod.
Komedie / Dobrodružný / Romantický. Richard a Alice se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Život kotěte
Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
30.6.2023
pátek 21:00 hod.
Drama / Rodinný. Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka, změní jejich život. Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Film Francie.
Délka filmu 83 min. Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
Promítání za vysvědčení, dítě do 12 let v doprovodu dospělého zdarma.

Běh Oldřicha a Boženy
Peruc - nám. E Filly

25.6.2023 8 hod.
Prezentaca 8:00 - 8:30 hod. Stratovné 20 Kč.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie u Plazíka Peruc
5.7. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část druhá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Noc kostelů
2.6.2023 v 18 - 22 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow PZ 4.05 - místo na povídku
PZ 4.05 - místo na povídku
Napsal Plazík st.   
Středa, 02 prosinec 2009
17.1.2006

Bez povídky či básně by nebyl Perucký zpravodaj úplný. Tu dnešní, PŘÍTELKYNĚ, napsal Tomáš Václav Hořec již v roce 1997.

 

Přítelkyně

 

Řekl jsem Evě:
„Všimla sis jaké má Jitka p
ěkné vlasy?“
Eva je moje zákonitá žena. Její heslo je:
„Každé ženě, která by si na tebe Adame dělala nároky, vyškrábu oč
i.“

Po upozornění na Jitčiny vlasy, přišla druhý den Eva navečer s ostříhanou kšticí a sestřihem, který jsem ještě nikdy neviděl. Polovinu hlavy měla ostříhanou a než jí kadeřník stačil ostříhat druhou půlku, asi si vzpomněla na Jitku a na její polodlouhé vlnité teplehnědé kadeře. Proč by si jinak nechala na druhé půlce hlavy dlouhé vlasy? Je pravda, že když stála moje žena vedle Jitky, všichni přítomní muži civěli na moji ženu. Zase jsem jednou šlápnul vedle.

Chtěl jsem se předvést jaký jsem skvělý šéf a jaký mám ještě skvělejší personál. Prozradil jsem na své kolegy, že mi těžce závidí moji mladičkou 42 kilovou sekretářku. Eva se zatvářila záhadně a vůbec jsem nepostřehl, že by se mnou sdílela nadšení z mé nejbližší spolupracovnice. Za čtyři týdny se záhada vyřešila. Do mé pracovny vkráčelo štíhlé 172 centimetrů dobře vyvinuté stvoření ženského rodu. Mělo sukni deset centimetrů nad kolena. Ze sukně vyrůstaly dlouhé nohy v černých řádkovaných punčochách sešněrované v černých farmářkách. Horní polovina trupu byla zahalena v něčem co připomínalo svetr, pončo a pelerínu dohromady. Bylo to o deset centimetrů kratší než sukně. Bytost měla útlá zápěstí a prsteníky omotané řemínky. Krk zdobily šňůry různobarevného sušeného ovoce. Z pihovatého obličeje na mě potměšile zíraly zelené oči. Na hlavě to mělo culík, který trčel nad levým uchem. Rozkošná šestnáctka. Hlas patřil mé ženě Evě! Moje dobrá žena, moje jistota a opora v dobách zlých byla pryč! Zbyl z ní jen hlas. Nevím, jak a kdy zhubla, pořídila si zelené oči, rozkošné pihy, ale vím, že mi sebrala veškerou chuť obdivovat mladičké bezbranné drobounké šestnáctky. Neškrábe oči, nechová se chladně jako dáma, ale zasévá svár mezi mne a moje kolegy. Poctivě a věrně mi dělala křoví ve společnosti. Křoví jsem teď já, proto nikam s Evou nechodím . . .

Představil jsem Evě svoji novou přítelkyni. Není ani moc velká, ani nijak nápadná. Dalo by se říct, že je nenápadná, skromná, málo inteligentní a vstřícná. Eva souhlasila s naším přátelstvím. Vyhradila jí čestné místo v naší společenské místnosti. Je to společný prostor pro kuchyň, jídelnu, pracovnu i obývací pokoj. S přítelkyní bylo možné komunikovat od pracovního pultu, z křesel, z pohovky, od jídelního stolu i od umyvadla na nádobí. Po měsíci Eva zjistila, že dotyčná je nejnebezpečnější ze všech mých bývalých přítelkyň. Hrůza ji začala polévat, když zjistila, že rodinná přítelkyně lapila do svých spárů nejen mne, ale i naše dva pubertální syny. Žárlila na mě, když jsem sledoval její vyprávění o tom, co se děje doma i v cizině. Nesnášela, když jsem si napětí, které se dostavovalo při sledování fotbalu nebo hokeje, zpříjemňoval pohodlíčkem s pivem, jednohubkami a utopenci. Běsnila, když mě přistihla, že s ní i spím a nechápala, že v této choulostivé situaci stisknutí tlačítka OFF mě dokáže okamžitě postavit na nohy i kdybych se nacházel v nejhlubší spánkové fázi. Kdyby moje Eva mohla, vyškrábala by jí oči. Moje přítelkyně mohla se mnou hovořit kdykoliv. Ráno před odchodem do práce, bezprostředně po návratu, v noci i hluboko po půlnoci. Udělil jsem jí takové výsadní právo, že na mě mohla třeba jenom zrnit. Protože už nebyla nejmladší, stalo se jí to osudným. Musela mít odkrytý zadek. Čas od času bylo třeba sáhnout jí na pozadí a ona pak přestala poplašeně mrkat. Synové měli přísný zákaz sahat jí na zadek. Byli sice ohrožováni tím, co jim vyprávěla, ale přímý kontakt se zadkem byl opravdu životu nebezpečný. Přítelkyně pozvolna ovládala naši rodinu. Mužská část se s tím smířila, i když jsme se my muži kvůli ní občas pošťouchali. Protože jsem hlava rodiny vždycky jsem zvítězil já. Při jednom trochu živějším dohadování, kdy došlo i na facky (rozdával jsem já) Eva objevila slabinu naši rodinné přítelkyně. Se šroubovákem v ruce přistoupila k přítelkyni, vytrhla zástrčku ze zásuvky a zákeřně vrazila šroubovák do odkrytého pozadí. Nikdy více přítelkyně nejen, že nepromluvila, ale ani nezazrnila.

Tomáš Václav Hořec,1997

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde