iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
..SPOLU...
Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek
30. 4. - 26. 6. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava kladenských fotografů Sonii Šulek Carraro a Ivana Šulka z cest tam a zase zpátky.
Vernisáž 30. 4. 2022 v 15 hodin.

PLAKÁTEK 

Libochovické divadelní léto
Libochovice, U Tří lip
13. 5. - 11. 6. 2022
Již 63. přehlídka ochotnických divadelních souborů vám nabízí 4 představení pro dospělé a 2 pro dětské diváky. Vše v plakátku. Určitě se zajeďte na některé podívat, ochotníci umí.
 
PLAKÁTEK     

Ženy a život
kino Peruc
pátek 27. 5. 2022
19.00 hod.

Komedie / Romantický. Eliška je hodná holka. Možná až moc. Chybí jí ostré lokty a přebývá slepá víra. O to akčnější je ovšem její všeho schopná sestra Ilona. Obě slečny se společně vrhnou do budování rodinného podniku, fungujícího tak trochu “ode zdi ke zdi”, stejně jako Eliščin vztah se samolibým populárním sportovcem. Film Česko. Délka filmu 87 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Hudba ve Smolnici
Koncert laureátů
Kostel sv. Bartoloměje Smolnice 
28.5.2022 16 hod.
Vystoupí laureáti mezinárodní houslové a kytarové soztěže. 
PLAKÁTEK    

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK     

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow PZ 4.05 - místo na povídku
PZ 4.05 - místo na povídku
Napsal Plazík st.   
Středa, 02 prosinec 2009
17.1.2006

Bez povídky či básně by nebyl Perucký zpravodaj úplný. Tu dnešní, PŘÍTELKYNĚ, napsal Tomáš Václav Hořec již v roce 1997.

 

Přítelkyně

 

Řekl jsem Evě:
„Všimla sis jaké má Jitka p
ěkné vlasy?“
Eva je moje zákonitá žena. Její heslo je:
„Každé ženě, která by si na tebe Adame dělala nároky, vyškrábu oč
i.“

Po upozornění na Jitčiny vlasy, přišla druhý den Eva navečer s ostříhanou kšticí a sestřihem, který jsem ještě nikdy neviděl. Polovinu hlavy měla ostříhanou a než jí kadeřník stačil ostříhat druhou půlku, asi si vzpomněla na Jitku a na její polodlouhé vlnité teplehnědé kadeře. Proč by si jinak nechala na druhé půlce hlavy dlouhé vlasy? Je pravda, že když stála moje žena vedle Jitky, všichni přítomní muži civěli na moji ženu. Zase jsem jednou šlápnul vedle.

Chtěl jsem se předvést jaký jsem skvělý šéf a jaký mám ještě skvělejší personál. Prozradil jsem na své kolegy, že mi těžce závidí moji mladičkou 42 kilovou sekretářku. Eva se zatvářila záhadně a vůbec jsem nepostřehl, že by se mnou sdílela nadšení z mé nejbližší spolupracovnice. Za čtyři týdny se záhada vyřešila. Do mé pracovny vkráčelo štíhlé 172 centimetrů dobře vyvinuté stvoření ženského rodu. Mělo sukni deset centimetrů nad kolena. Ze sukně vyrůstaly dlouhé nohy v černých řádkovaných punčochách sešněrované v černých farmářkách. Horní polovina trupu byla zahalena v něčem co připomínalo svetr, pončo a pelerínu dohromady. Bylo to o deset centimetrů kratší než sukně. Bytost měla útlá zápěstí a prsteníky omotané řemínky. Krk zdobily šňůry různobarevného sušeného ovoce. Z pihovatého obličeje na mě potměšile zíraly zelené oči. Na hlavě to mělo culík, který trčel nad levým uchem. Rozkošná šestnáctka. Hlas patřil mé ženě Evě! Moje dobrá žena, moje jistota a opora v dobách zlých byla pryč! Zbyl z ní jen hlas. Nevím, jak a kdy zhubla, pořídila si zelené oči, rozkošné pihy, ale vím, že mi sebrala veškerou chuť obdivovat mladičké bezbranné drobounké šestnáctky. Neškrábe oči, nechová se chladně jako dáma, ale zasévá svár mezi mne a moje kolegy. Poctivě a věrně mi dělala křoví ve společnosti. Křoví jsem teď já, proto nikam s Evou nechodím . . .

Představil jsem Evě svoji novou přítelkyni. Není ani moc velká, ani nijak nápadná. Dalo by se říct, že je nenápadná, skromná, málo inteligentní a vstřícná. Eva souhlasila s naším přátelstvím. Vyhradila jí čestné místo v naší společenské místnosti. Je to společný prostor pro kuchyň, jídelnu, pracovnu i obývací pokoj. S přítelkyní bylo možné komunikovat od pracovního pultu, z křesel, z pohovky, od jídelního stolu i od umyvadla na nádobí. Po měsíci Eva zjistila, že dotyčná je nejnebezpečnější ze všech mých bývalých přítelkyň. Hrůza ji začala polévat, když zjistila, že rodinná přítelkyně lapila do svých spárů nejen mne, ale i naše dva pubertální syny. Žárlila na mě, když jsem sledoval její vyprávění o tom, co se děje doma i v cizině. Nesnášela, když jsem si napětí, které se dostavovalo při sledování fotbalu nebo hokeje, zpříjemňoval pohodlíčkem s pivem, jednohubkami a utopenci. Běsnila, když mě přistihla, že s ní i spím a nechápala, že v této choulostivé situaci stisknutí tlačítka OFF mě dokáže okamžitě postavit na nohy i kdybych se nacházel v nejhlubší spánkové fázi. Kdyby moje Eva mohla, vyškrábala by jí oči. Moje přítelkyně mohla se mnou hovořit kdykoliv. Ráno před odchodem do práce, bezprostředně po návratu, v noci i hluboko po půlnoci. Udělil jsem jí takové výsadní právo, že na mě mohla třeba jenom zrnit. Protože už nebyla nejmladší, stalo se jí to osudným. Musela mít odkrytý zadek. Čas od času bylo třeba sáhnout jí na pozadí a ona pak přestala poplašeně mrkat. Synové měli přísný zákaz sahat jí na zadek. Byli sice ohrožováni tím, co jim vyprávěla, ale přímý kontakt se zadkem byl opravdu životu nebezpečný. Přítelkyně pozvolna ovládala naši rodinu. Mužská část se s tím smířila, i když jsme se my muži kvůli ní občas pošťouchali. Protože jsem hlava rodiny vždycky jsem zvítězil já. Při jednom trochu živějším dohadování, kdy došlo i na facky (rozdával jsem já) Eva objevila slabinu naši rodinné přítelkyně. Se šroubovákem v ruce přistoupila k přítelkyni, vytrhla zástrčku ze zásuvky a zákeřně vrazila šroubovák do odkrytého pozadí. Nikdy více přítelkyně nejen, že nepromluvila, ale ani nezazrnila.

Tomáš Václav Hořec,1997

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde