iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Prázdninové procházky III – Prahou k Hradu
Prázdninové procházky III – Prahou k Hradu
Napsal Plazík st.   
Neděle, 22 listopad 2009
8.9.2005

Nevím přesně proč, ale zase jsem letos nejel na žádnou dovolenou. Svůj pobyt doma na Peruci jsem si zpříjemnil pouze výletem do Prahy. Po letech jsem, jel vlakem a byl jsem příjemně překvapen cenou i pořádkem. Jen ta rychlost...

       Z Masarykova nádraží jsem přešel k Prašné bráně a zde, na hranicích Starého města jsem začal fotit. Prošel jsem nejznámější prohlídkovou trasou, Celetnou ulicí, kolem Týna na Staroměstské náměstí. V devět mne pozdravili apoštolové z orloje a já pokračoval Karlovou ulicí po Královské cestě. Míjel jsem stanoviště taxíků, historických vozů značky Praga. Také jsme Pragovku doma měli, z roku 1928. V polovině šedesátých let ji děda prodal za tisícovku. Škoda. Před vstupem na Karlův most jsem ještě odbočil na Lávku, abych se podíval na pohled známý ze starých stokorun.
      Kolem Otce vlasti jsem Staroměstskou mosteckou věží vstoupil na starobylý pražský most. Procházka po něm na mne vždy silně zapůsobí, tentokráte bylo brzo a tak ještě nebyl přeplněn. Na druhé straně mostu začíná oprava pilířů, pily velkých průměrů se svými zuby zakousávají do pískovcových kvádrů, běžně uschovaných pod vodou. Po schodech u Bruncvíka sestupuji na kouzelnou Kampu. Procházím kolem velkého mlýnského kola, které dodnes roztáčí Čertovka, dále kolem domu Jana Wericha, který se právě opravuje a podél řeky pod mostními oblouky až k hotelu U tří pštrosů.

       Obloukem Malostranských mosteckých věží vstupuji na Malou stranu, podhradí Pražského hradu. Kolem Malostranské besedy, honosného chrámu sv. Mikuláše a mnoha malostranských lešení vcházím do dolní části Nerudovy ulice. Stoupám vzhůru, míjím dům U dvou slunců, pod Radnickými schody vpravo a jsem u Zámeckých schodů, přímo před historickým sídlem českých králů, císařů, prezidentů.

     Končí prvá část mé vycházky. Zkusil jsem fotografie umístit na novou adresu tak, aby byla zachována velikost snímků (jen malý zádrhel, snímky jsou zařazeny v opačném pořadí). Krása Prahy si to jistě zaslouží, vždyť takový shluk všech slohů, který zde vznikal po dlouhá staletí,  je lákadlem cizinců, ale hlavně hrdostí našeho národa.

 

Fotografická procházka Prahou I

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde