iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Výstava fotografií snímaných mobilem, prvá výstava autorky.
PLAKÁTEK

PŘEDVELIKONOČNÍ TRŽNICE
Za Dubem Peruc

1.4.2023 13 - 16 hod.
VE STÁNCÍCH kraslice, dekorace, keramika, bylinky, perníčky    a další…
V KAVÁRNĚ káva, čokoláda, zákusky slané i sladké, zmrzlina, mošt, bylinkový čaj, pivo, víno, velikonoční nabídka, turistické upomínky,…
NA TERASE velikonoční nádivka, polévka.
PLAKÁTEK  

Ukliďme Česko - Peruc
Městys Peruc

1.4.2023 
Akce je individuální. Pytle a rukavice na Úřadu městyse Peruc. Více v plakátku.
PLAKÁTEK 
Kocour v botách: Poslední přání
Kino Peruc
2.4.2023
neděle 15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy. Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí. Film   USA. Délka filmu 101 min.
Přístupný film 
Vstupné 50 Kč 
 
Bastardi – reparát
Kino Peruc
14.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie / Drama. Učitel Majer je propuštěn z vězení na amnestii. K sobě do domu si ho bere jeho spolužák ze základní školy Ivan, jenž žije v romském ghettě. Majer nemá nikoho z rodiny. Nikdo mu nezbyl, a tak nabídku Ivana vítá. Ivan Majerovi sdělí, že se mu rozhodl pomoci především z důvodu, že potřebuje znovu otevřít školu, na které dříve Majer učil a chvíli ji vedl. Film Česko. Délka filmu 86 min.  
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Srdeční záležitost
Kino Peruc
28.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Červený koberec, zářící reflektory, ječící fanoušci, fotografové honící se za nejlepším snímkem, kameramanské štáby čekající na rozhovory – premiéra se blíží a největší filmová hvězda Marvin Bosch je netrpělivě očekávána. Ale ta nepřichází. Rozhovor se zákeřnou bulvární novinářkou Bettinou Bamberger vysílaný v přímém přenosu se totiž strašně nevydařil a Marvin před novináři i fanoušky prchá ulicemi města. Film Německo.  Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Prázdninové procházky II
Prázdninové procházky II
Napsal Plazík st.   
Neděle, 22 listopad 2009
8.9.2005

Tak se vydávám na druhou procházku, tentokráte opět na další zajímavé místo v okolí Peruce, na Krásnou vyhlídku. Ta je v lese asi 1,5km ssz od obce. Obdivovali ji již buditelé v 19. století a pohled z ní zaujme i dnes.

  Prošel jsem parkem a podél obilného pole jsem po dlouhé době přišel do lesíka vpravo od cesty na Vyhlídku (U včelína). Jako kluci jsme sem chodili hodně, ale od doby, kdy se tady na několik let usídlili zelení mužíci s nápisem CA na výložkách sem zavítám jen ojediněle. Dost mi to zde připomíná tragický rok 1968. Ale les za to nemůže a je nádherný. Zejména břízy, lemující jeho okraj  působí krásně až kýčovitě.    Ale zpět na cestu ořechovou alejí a vcházím opět do lese v místě, kde před lety stávali Milenci – dub a borovice srostlé v objetí. Dnes již jen zetlelá hromádka v mechu. Přicházím do těžké rány lesa, kterou vytvořil v 70.letech člověk položením plynovodu. Rychle odsud a zbytkem Modřínové aleje ke Krásné vyhlídce. Jaký to úžasný pohled, podívejte se také  . Chvíli zde zůstávám, fotím a poté pokračuji pod vedením vysokého napětí k Čechovu lesu. Před ním ale odbočuji po tzv. Konvalinské cestě dolu.
      Cesta se téměř nepoužívá, je zde ticho, jen čmelák si pochutnává na květinkové šťávě. Opět musím překonat plynovod, za třicet let jeho zřizovatel nepřipravil pro turisty ani pěšinu. Po další chvíli odbočuji vpravo k Vyšákům. Říkáme tak dvěma pískovcovým skalám nad silnicí ke koupališti. Vždy to bylo místo her a setkání peruckých dětí a mládeže, máme je prolezené obě. A jak často jsme sem chodili s partou a s kytarami, abychom nerušeni strávili nedělní odpoledne. Ještě zdravím Sfingu pod malým Vyšákem a kolem lavičky z dnes již také mrtvé borovice scházím na silnici.
   Tak podíváte se také na Krásnou vyhlídku, další část cesty je trochu náročná, ale můžete se třeba po shlédnutí panoramatu Českého středohoří vrátit Modřínovou alejí zpět.   Procházka č. 2
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde