iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie U kozorožce Peruc
8.6. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část prvá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK

Ostrov

Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
16.6.2023
pátek 21:00 hod.
Komedie / Dobrodružný / Romantický. Richard a Alice se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Život kotěte
Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
30.6.2023
pátek 21:00 hod.
Drama / Rodinný. Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka, změní jejich život. Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Film Francie.
Délka filmu 83 min. Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
Promítání za vysvědčení, dítě do 12 let v doprovodu dospělého zdarma.

Běh Oldřicha a Boženy
Peruc - nám. E Filly

25.6.2023 8 hod.
Prezentaca 8:00 - 8:30 hod. Stratovné 20 Kč.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie u Plazíka Peruc
5.7. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část druhá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Noc kostelů
2.6.2023 v 18 - 22 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Rack Reyd již podeváté
Rack Reyd již podeváté
Napsal Plazík st.   
Neděle, 22 listopad 2009
11.8.2005

Tyršovo koupaliště v Rakovníku i přes velmi chladné počasí vřelo. Sjeli se sem na pozvání místních Astacusů motorkáři z celé republiky, ale i kamarádi z Německa. Tradičně Vlasta Korec nás provázel od pátku až do neděle výborným programem.

 

       Já přijel po páté, postavil stan poblíž kamarádů a šel se pozdravit s dalšími se známých motorkářů. Nechyběly mezi nimi kamarádky a jsou holky čím dál krásnější. Ale to již začala hrát prvá kapela (dle programu Brenda Volšová). Kluci i silné motorkářky si zaházeli pneumatikou a pokračovala Existence. Byl čas na večeři a tak pořadatelé připravili pizzu. A byla výborná. Ti kteří se do ni zakousli za chvíli hořeli. Vítězové snědli vše a zbytky dojedl kamarád Bizon. Přijeli Locomotive a dosti přitvrdilo. Ale mezi motorkáře HC patří. Trochu přitvrdil i program. Sexy Erik si nechal podat naši kamarádku B. a snažil si s ní před námi dosti užít. Prý nic nebylo, ale pod šátek jsme neviděli.

      Byl čas druhé večeře, hlad měl opět Bizon a Kapitán. A nebyla to večeře ledajaká. Oba dva si  na ještěrkách pochutnali (slabší žaludky se odvrátily, nebo odešly). Poslední dobou mám štěstí na to, že vidím kapelu nebo muzikanta týden po sobě. Tentokráte to byl Krucipüsk. U nich to není ale na škodu. Mohu je slyšet a trochu si při nich i zaskákat  častěji. Keltové jsou výborní kamarádi. Jenže byly i kamarádky a tak když jsem se unaven rozhodl jít spát, bylo již světlo.

RR – den prvý

      Po dvou hodinách mne však okolí stanu vzbudilo a já po další hodině dobře vyspalý vstal. K dokonalému probuzení přispěli i Concrete a další kamarádi a kamarádky, kteří se sjížděli na sobotu. V poledne jsme se všichni přesunuli na Sekeru, ale já šel místo na Show tentokráte na oběd. Chtěl jsem si v pohodě užít Spanilou jízdu. A ta letošní mi sedla. Jeli jsme z Rakovníka až nad Skryje, zde sjeli dolů k Berounce a po úzkých silničkách se vrátili kolem Křivoklátu zpět. Je to vždy pro mne zážitek jet mezi stovkami dalších motorkářů. Oceňovali to také obyvatelé obcí, kterými jsme projížděli. Tolik jich snad nikdy na nás nemávalo, chvílemi jsme projížděli doslova špalírem. Řidiči ohleduplně zastavovali až na jednoho Pražáka u Višňové, který tak pospíchal, že z vrat své chaty doslova do nás najížděl. Vyhnul jsem se.

     Projížďka byla příjemná, pomalejší, ale ještě pomalejší byli další soutěžící. A nejpomalejší ten mladík na Simsonu, který vyhrál. Ihned následoval další závod, tentokráte s kamionem. Jo, řídit model rádiem je těžší než motorku řídítky. Pak se spálilo několik pneumatik a přišla prvá kapela, rakovničtí 3Faces (uspěli  v Coca cola soutěži). Po siláckých kouscích přišel pro mne nejsilnější hudební zážitek srazu. Zazpívala Pavla Janis Kapitánová. Tak tohle můžu.

    V pátek ostrá večeře, v sobotu sladký zákusek. Olízat nahé tělo svého (nebo snad nesvého?) partnera pokrytého sladkou šlehačkou není zase tak špatné. No a odvézt si za to malé pohybovadlo a koženou kombinézu je určitě také příjemné. A zahřměla další, tolik očekávaná kapela. Škwor, trochu Kabát, trochu Trabant, ale pořádnej nářez. Bohužel v kotli to odnesly i dvě malý holky. Být naražena stokilovým motorkářem na hranu pódia, to muselo bolet. Se  slzami v očích musely v půlce koncertu odejít.

  Zažili jste motorkářskej sraz bez mokrýho trička. I když se v poslední době holky nějak styděj, nechyběl ani v Rakovníku. Většinou přemluvím některou svoji kamarádku a i letos se to povedlo. Já tvrdím, že byla nejhezčí. Vyhrála však ta se šestkama, motorkáři to holt mají rádi velký. Čekala nás poslední kapela a hlavně zpěvák. Aleš Brychta se svým Bandem nezklamal. Zpíval dlouho přes půlnoc své staré známé pecky a byl to hodně příjemný konec srazu.  Ještě trochu erotiky s Erikem, tradiční rozloučení Astacuců, pokecání, kelímek hranolků za poslední drobné a pak se trochu vyspat na neděli.  Určitě opět vydařený sraz, vždyť se letos i přes špatné počasí sjelo opět téměř 1200 motorek (a to nejméně stovka navíc jela Spanilou jízdu). 

  Ráno pršelo, když stan trochu oschnul sbalil jsem se a vydal k domovu. Párkrát jsem zmokl, padaly i kroupy, ale oběd v hospůdce U zámku jsem stihnul. Jawa po Jenkinsově opravě jela v pohodě a tak se již těším na X. Rack Reyd v roce 2006.

RR – den druhý

A kdo chce vidět i více, tak si  otevřete album MOTO IX. Rack Reyd pohledný a jako heslo vložte jméno žrouta pizzy a ještěrek (na začátku malé b ).Foto již není - zaváhali jste.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde