iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Bylinky kolem nás
Knihovna Peruc
úterý 27.2.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Aristokratka ve varu
Kino Peruc
Pátek 1.3.2024
19:00 h.
Hrabě Frank, manželka Vivien a dcera Marie žijí na zámku Kostka. Pomáhají jim hospodyně, údržbář a kastelán. Zámek chátrá kvůli nedostatku peněz. Objevuje se Bendina dcera, což vše ještě více komplikuje situaci. Hrají: Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Martin Pechlát, Pavel Liška... Komedie / Česko / Slovensko, 2024, 99 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Pchod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Rack Reyd již podeváté
Rack Reyd již podeváté
Napsal Plazík st.   
Neděle, 22 listopad 2009
11.8.2005

Tyršovo koupaliště v Rakovníku i přes velmi chladné počasí vřelo. Sjeli se sem na pozvání místních Astacusů motorkáři z celé republiky, ale i kamarádi z Německa. Tradičně Vlasta Korec nás provázel od pátku až do neděle výborným programem.

 

       Já přijel po páté, postavil stan poblíž kamarádů a šel se pozdravit s dalšími se známých motorkářů. Nechyběly mezi nimi kamarádky a jsou holky čím dál krásnější. Ale to již začala hrát prvá kapela (dle programu Brenda Volšová). Kluci i silné motorkářky si zaházeli pneumatikou a pokračovala Existence. Byl čas na večeři a tak pořadatelé připravili pizzu. A byla výborná. Ti kteří se do ni zakousli za chvíli hořeli. Vítězové snědli vše a zbytky dojedl kamarád Bizon. Přijeli Locomotive a dosti přitvrdilo. Ale mezi motorkáře HC patří. Trochu přitvrdil i program. Sexy Erik si nechal podat naši kamarádku B. a snažil si s ní před námi dosti užít. Prý nic nebylo, ale pod šátek jsme neviděli.

      Byl čas druhé večeře, hlad měl opět Bizon a Kapitán. A nebyla to večeře ledajaká. Oba dva si  na ještěrkách pochutnali (slabší žaludky se odvrátily, nebo odešly). Poslední dobou mám štěstí na to, že vidím kapelu nebo muzikanta týden po sobě. Tentokráte to byl Krucipüsk. U nich to není ale na škodu. Mohu je slyšet a trochu si při nich i zaskákat  častěji. Keltové jsou výborní kamarádi. Jenže byly i kamarádky a tak když jsem se unaven rozhodl jít spát, bylo již světlo.

RR – den prvý

      Po dvou hodinách mne však okolí stanu vzbudilo a já po další hodině dobře vyspalý vstal. K dokonalému probuzení přispěli i Concrete a další kamarádi a kamarádky, kteří se sjížděli na sobotu. V poledne jsme se všichni přesunuli na Sekeru, ale já šel místo na Show tentokráte na oběd. Chtěl jsem si v pohodě užít Spanilou jízdu. A ta letošní mi sedla. Jeli jsme z Rakovníka až nad Skryje, zde sjeli dolů k Berounce a po úzkých silničkách se vrátili kolem Křivoklátu zpět. Je to vždy pro mne zážitek jet mezi stovkami dalších motorkářů. Oceňovali to také obyvatelé obcí, kterými jsme projížděli. Tolik jich snad nikdy na nás nemávalo, chvílemi jsme projížděli doslova špalírem. Řidiči ohleduplně zastavovali až na jednoho Pražáka u Višňové, který tak pospíchal, že z vrat své chaty doslova do nás najížděl. Vyhnul jsem se.

     Projížďka byla příjemná, pomalejší, ale ještě pomalejší byli další soutěžící. A nejpomalejší ten mladík na Simsonu, který vyhrál. Ihned následoval další závod, tentokráte s kamionem. Jo, řídit model rádiem je těžší než motorku řídítky. Pak se spálilo několik pneumatik a přišla prvá kapela, rakovničtí 3Faces (uspěli  v Coca cola soutěži). Po siláckých kouscích přišel pro mne nejsilnější hudební zážitek srazu. Zazpívala Pavla Janis Kapitánová. Tak tohle můžu.

    V pátek ostrá večeře, v sobotu sladký zákusek. Olízat nahé tělo svého (nebo snad nesvého?) partnera pokrytého sladkou šlehačkou není zase tak špatné. No a odvézt si za to malé pohybovadlo a koženou kombinézu je určitě také příjemné. A zahřměla další, tolik očekávaná kapela. Škwor, trochu Kabát, trochu Trabant, ale pořádnej nářez. Bohužel v kotli to odnesly i dvě malý holky. Být naražena stokilovým motorkářem na hranu pódia, to muselo bolet. Se  slzami v očích musely v půlce koncertu odejít.

  Zažili jste motorkářskej sraz bez mokrýho trička. I když se v poslední době holky nějak styděj, nechyběl ani v Rakovníku. Většinou přemluvím některou svoji kamarádku a i letos se to povedlo. Já tvrdím, že byla nejhezčí. Vyhrála však ta se šestkama, motorkáři to holt mají rádi velký. Čekala nás poslední kapela a hlavně zpěvák. Aleš Brychta se svým Bandem nezklamal. Zpíval dlouho přes půlnoc své staré známé pecky a byl to hodně příjemný konec srazu.  Ještě trochu erotiky s Erikem, tradiční rozloučení Astacuců, pokecání, kelímek hranolků za poslední drobné a pak se trochu vyspat na neděli.  Určitě opět vydařený sraz, vždyť se letos i přes špatné počasí sjelo opět téměř 1200 motorek (a to nejméně stovka navíc jela Spanilou jízdu). 

  Ráno pršelo, když stan trochu oschnul sbalil jsem se a vydal k domovu. Párkrát jsem zmokl, padaly i kroupy, ale oběd v hospůdce U zámku jsem stihnul. Jawa po Jenkinsově opravě jela v pohodě a tak se již těším na X. Rack Reyd v roce 2006.

RR – den druhý

A kdo chce vidět i více, tak si  otevřete album MOTO IX. Rack Reyd pohledný a jako heslo vložte jméno žrouta pizzy a ještěrek (na začátku malé b ).Foto již není - zaváhali jste.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde