iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Zastupitelé jednali s občany
Zastupitelé jednali s občany
Napsal Plazík st.   
Neděle, 01 listopad 2009
25.7.2005

Ve čtvrtek 21.7.05 se v perucké knihovně konalo veřejné zasedání zastupitelstva OÚ Peruc, kterého se zúčastnilo 12 z 15 zastupitelů (2 byli omluveni) a asi 25 občanů.Seznámím vás jen s několika body , jak jsem si je zapamatoval (více na str. OÚ).

       O většině z bodů jednání informoval starosta obce Vilhelm. V Telcích se dokončuje hřiště u trati, chybí pouze zasít trávu. Obec hřiště stálo 360 000  Kč.Podle evropských předpisů se musí opět po dvou letech provést rekonstrukce kuchyní v ZŠ a MŠ v odhadnutých nákladech 200 000 Kč. Při kontrole se údajně přišlo na závady, na které upozornili hasiči již v roce 1984 ! Bylo odsouhlaseno odkoupení zdravotního střediska od p. Malypetra včetně přilehlé zahrady. Ve středisku p. Malypetr opět zvýšil nájemné. Na zahradě budou připraveny 4 parcely na výstavbu rodinných domů. Objekt bude odkoupen na splátky za 4.mil.Kč, prvá splátka bude předána na začátku roku 2006 (z peněz od plynařů). Nájemce areálu dětského tábora Kosmík dal okamžitou výpověď. Rada OÚ trvá na tříměsíční výpovědní době.
   Občané byli stručně informováni o návrhu výstavby větrných elektráren. V září bude vypraven firmou  autobus do SRN, aby občané elektrárny viděli zblízka. O výstavbě by mělo rozhodnout referendum občanů Peruce a Černochova. Je nutné zjistit, kolik přispěje firma do rozpočtu OÚ.
   Z požadovaných státních dotací obdrží obec pouze příspěvek na komunikace ve Stradonicích, možná na dokončení opravy severního křídla zámku, ale v žádném případě ne na plynofikaci. Byla podána informace o prodeji pozemků OÚ občanům a dalších nových příjmech, čímž se položka příjmů zvýší o 2,4 mil.Kč. Je připraven prodej penzionu U Dubu, blokuje ho však ručení půjčky ze státního fondu. Zastupitelstvo rozhodlo, že tento dluh bude neodkladně zaplacen v hotovosti (asi 650 000 Kč).V diskuzi se občané Černochova dotazovali na vybudování vodovodu - v nejbližších dnech proběhne schůzka s investorem a občany, dále upozornili na zarostlou obecní pumpu - není kdo by trávu posekal ?! Pan Novák protestoval proti zákazu vjezdu ke koupališti v Hřivčicích - bude pouze zákaz vjezdu motorových vozidel (mimo uživatele pozemků), dále bude řešit rada. Jak jsem již napsal, další bude jistě na obecních stránkách.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv