iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Květoslava Foitová
Moje pohledy
31. 8. 2019 - 28. 10. 2019
Galerie u Plazíka
Peruc
Závěrečná výstava "Roku žen" patří další fotografce, která si fotoaparátem splnika své sny o malování.  Díky své nové zálibě vytváří snové fotky květin, jako malované, plné pocitů a emocí. 
Výstavu si můžete prohlédnout o víkendy a svátky až do 28. října 2019.
PLAKÁTEK
 

Cesty
Daniely Jandové
30. 6. 2019 - 25. 10. 2019
Galerie U kozorožce
Peruc

Výsatava obrazů brněnské výtvarnice Daniely Jandové, která získala výtvarné vzdělání ve Španělsku, kde v mládí žila. Na svých obrazech znázorňuje svéráznou technikou zamyšlené až snivé tváře dívek a žen, do nichž přenáší své vnitřní pocity a duševní rozpoložení..
Vernisáž je připravena na 16. hodinu v neděli 30.6.2019.
Výstavu můžete navštívit od 10 do 18 hod. v úterý až neděle do 30.8.2019 a o víkendy a svátky až do 25.10.2019.
PLAKÁTEK 
 

Nepromítá se!
7. 9. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
XII. krajské dožínky.

Mia a bílý lev
14. 9. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
Rodinný / Dobrodružný. Král přírody, majestátný lev jako ten nejlepší kamarád a domácí mazlíček? Proč ne? Jedenáctiletá dívka Mia se s rodinou přestěhuje na farmu v jižní Africe, kde se jí ve lví rezervaci splní dávný sen snad všech dětí světa. Dostane malého lvíčka, mládě vzácného bílého lva. Film Francie / Německo / Jihoafrická rep . Délka filmu 88 min.
Přístupný film.

Vstupné 70 .- Kč
 

Na střeše
21. 9. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
Drama / Komedie. Profesor Rypar poskytne dočasné útočiště Songovi, mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho zajímavých situací. Film Česko. Délka filmu 97 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 70 .- Kč

Škola základ života
27.9. 2019 v 17 h.
Divadlo Most
 
Kulturní komise váz zve na divadelní představení v mosteckém divadle. Podrobnosti v letáčku.
PLAKÁTEK
  

Mrňouskové 2:
Daleko od domova
28. 9. 2019 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie. S příchodem prvních sněhových vloček do údolí je nejvyšší čas začít shromažďovat zásoby na zimu. Jenže během této rutinní operace dojde ke katastrofě. Malá beruška nešťastnou náhodou zapadne do balíku, který je odeslán do Karibiku! Ocitá se v novém, nádherném prostředí, které ale skrývá mnohé nástrahy. Film Francie / Čína . Délka filmu 92 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .- Kč

Sváteční koncert
28.9. 2019 v 16 h.
Telce
Kostel sv Mikuláše a Anny
Chrámový sbor sv. Ducha pod vedením sbormistra K. Louly přednese skladby známých i méně známých skladtelů a Svatováclavský chorál.
PLAKÁTEK
       
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona 2019, pondělí zavřeno,
úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin.
Nová prodejní výstava obrazů Antonína Kučaby.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

6. - 9. 2019
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba v letní sezoně v perucké usedlosti v přiloženém letáku.
PLAKÁTEK 
 

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Návštěvní sezona skončila.

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Zastupitelé jednali s občany
Zastupitelé jednali s občany
Napsal Plazík st.   
Neděle, 01 listopad 2009
25.7.2005

Ve čtvrtek 21.7.05 se v perucké knihovně konalo veřejné zasedání zastupitelstva OÚ Peruc, kterého se zúčastnilo 12 z 15 zastupitelů (2 byli omluveni) a asi 25 občanů.Seznámím vás jen s několika body , jak jsem si je zapamatoval (více na str. OÚ).

       O většině z bodů jednání informoval starosta obce Vilhelm. V Telcích se dokončuje hřiště u trati, chybí pouze zasít trávu. Obec hřiště stálo 360 000  Kč.Podle evropských předpisů se musí opět po dvou letech provést rekonstrukce kuchyní v ZŠ a MŠ v odhadnutých nákladech 200 000 Kč. Při kontrole se údajně přišlo na závady, na které upozornili hasiči již v roce 1984 ! Bylo odsouhlaseno odkoupení zdravotního střediska od p. Malypetra včetně přilehlé zahrady. Ve středisku p. Malypetr opět zvýšil nájemné. Na zahradě budou připraveny 4 parcely na výstavbu rodinných domů. Objekt bude odkoupen na splátky za 4.mil.Kč, prvá splátka bude předána na začátku roku 2006 (z peněz od plynařů). Nájemce areálu dětského tábora Kosmík dal okamžitou výpověď. Rada OÚ trvá na tříměsíční výpovědní době.
   Občané byli stručně informováni o návrhu výstavby větrných elektráren. V září bude vypraven firmou  autobus do SRN, aby občané elektrárny viděli zblízka. O výstavbě by mělo rozhodnout referendum občanů Peruce a Černochova. Je nutné zjistit, kolik přispěje firma do rozpočtu OÚ.
   Z požadovaných státních dotací obdrží obec pouze příspěvek na komunikace ve Stradonicích, možná na dokončení opravy severního křídla zámku, ale v žádném případě ne na plynofikaci. Byla podána informace o prodeji pozemků OÚ občanům a dalších nových příjmech, čímž se položka příjmů zvýší o 2,4 mil.Kč. Je připraven prodej penzionu U Dubu, blokuje ho však ručení půjčky ze státního fondu. Zastupitelstvo rozhodlo, že tento dluh bude neodkladně zaplacen v hotovosti (asi 650 000 Kč).V diskuzi se občané Černochova dotazovali na vybudování vodovodu - v nejbližších dnech proběhne schůzka s investorem a občany, dále upozornili na zarostlou obecní pumpu - není kdo by trávu posekal ?! Pan Novák protestoval proti zákazu vjezdu ke koupališti v Hřivčicích - bude pouze zákaz vjezdu motorových vozidel (mimo uživatele pozemků), dále bude řešit rada. Jak jsem již napsal, další bude jistě na obecních stránkách.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu