iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Zimní přestávka
10. 2019 - 2. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Galerie se uložila k zimnímu spánku. Nová sezona bude zahájena v březnu 2020. Těšíme se.

Přes prsty
1.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Sportovní. Odehrává se na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda a Pavla jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem chce co nejdříve otěhotnět. Film Česko. Délka filmu 101in.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70.- Kč
 

VOSA Louny
3.2.2020 v 18 hod.
do 31.3.2020.

Louny Vrchlického divadlo
Výtvarníci z VOSA Louny, včetně peruckých malířů, vystavují své obrazy a grafiky v lounském divadle. Vernisáž v pondělí 3.2.2020 v 18 hodin. 
PLAKÁTEK    

Masopust Stradonice
8.2.2020 v 14 hod.
Stradonice před hospodou
Tradiční masopust, masky vítány. Pořádá Klub žen Stradonice.
PLAKÁTEK  

Kino nepromítá
8.2. 2020 
Peruc kino

Tenkrát v Hollywoodu
15.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Drama. V devátém filmu kultovního režiséra Quentina Tarantina se televizní herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér (Brad Pitt) rozhodnou prosadit se u filmu na konci zlaté éry Hollywoodu - v roce 1969 v Los Angeles. Film USA / Velká Británie / Čína . Délka filmu 161 min.
Přístupný od 15 let.
Vstupné 70.- Kč
 

Angry Birds ve filmu 2
22.2. 2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Akční. Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv, Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem. Film USA. Délka filmu 97 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
 

Poslední aristokratka
29.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie. Rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a ženou Vivien na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný film.
Vstupné 70.- Kč
 

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

zima 2019/20
Za Dubem
Peruc

Otevřeno po dohodě.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Otevřeno po dohodě,
tel. 731 005 123

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Zastupitelé jednali s občany
Zastupitelé jednali s občany
Napsal Plazík st.   
Neděle, 01 listopad 2009
25.7.2005

Ve čtvrtek 21.7.05 se v perucké knihovně konalo veřejné zasedání zastupitelstva OÚ Peruc, kterého se zúčastnilo 12 z 15 zastupitelů (2 byli omluveni) a asi 25 občanů.Seznámím vás jen s několika body , jak jsem si je zapamatoval (více na str. OÚ).

       O většině z bodů jednání informoval starosta obce Vilhelm. V Telcích se dokončuje hřiště u trati, chybí pouze zasít trávu. Obec hřiště stálo 360 000  Kč.Podle evropských předpisů se musí opět po dvou letech provést rekonstrukce kuchyní v ZŠ a MŠ v odhadnutých nákladech 200 000 Kč. Při kontrole se údajně přišlo na závady, na které upozornili hasiči již v roce 1984 ! Bylo odsouhlaseno odkoupení zdravotního střediska od p. Malypetra včetně přilehlé zahrady. Ve středisku p. Malypetr opět zvýšil nájemné. Na zahradě budou připraveny 4 parcely na výstavbu rodinných domů. Objekt bude odkoupen na splátky za 4.mil.Kč, prvá splátka bude předána na začátku roku 2006 (z peněz od plynařů). Nájemce areálu dětského tábora Kosmík dal okamžitou výpověď. Rada OÚ trvá na tříměsíční výpovědní době.
   Občané byli stručně informováni o návrhu výstavby větrných elektráren. V září bude vypraven firmou  autobus do SRN, aby občané elektrárny viděli zblízka. O výstavbě by mělo rozhodnout referendum občanů Peruce a Černochova. Je nutné zjistit, kolik přispěje firma do rozpočtu OÚ.
   Z požadovaných státních dotací obdrží obec pouze příspěvek na komunikace ve Stradonicích, možná na dokončení opravy severního křídla zámku, ale v žádném případě ne na plynofikaci. Byla podána informace o prodeji pozemků OÚ občanům a dalších nových příjmech, čímž se položka příjmů zvýší o 2,4 mil.Kč. Je připraven prodej penzionu U Dubu, blokuje ho však ručení půjčky ze státního fondu. Zastupitelstvo rozhodlo, že tento dluh bude neodkladně zaplacen v hotovosti (asi 650 000 Kč).V diskuzi se občané Černochova dotazovali na vybudování vodovodu - v nejbližších dnech proběhne schůzka s investorem a občany, dále upozornili na zarostlou obecní pumpu - není kdo by trávu posekal ?! Pan Novák protestoval proti zákazu vjezdu ke koupališti v Hřivčicích - bude pouze zákaz vjezdu motorových vozidel (mimo uživatele pozemků), dále bude řešit rada. Jak jsem již napsal, další bude jistě na obecních stránkách.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu