iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

Pocta rozhlednám
Za Dubem Peruc
14. 7. 2024 
17:00 hod.

Hana a Milan Vás zvou na videa a obrázky z historie Stradonky

PLAKÁTEK

VÝROČÍ 10 LET
od otevření penzionu
a kavárny
Za Dubem Peruc
20. 7. 2024 
13 - 19:00 hod.

Šatník paní mlynářky, fotografie, hudba.
15:00 koncert Song Ladies Kvintet

PLAKÁTEK

Kino Peruc
Letní kino - V případě deště se promítání přesouvá do kina, čas zůstává stejný.

Tlapková patrola ve velkofilmu
Promítá se kině!
Pátek 19.7.2024
18:00 hod.

Animovaná komedie. Když se přímo na Adventure City zřítí magický meteorit, získají pejsci z Tlapkové patroly superschopnosti, které je promění v mocné tlapky! USA / Kanada, 93 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 50 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Jubilejní motorkářský Bucek
Jubilejní motorkářský Bucek
Napsal Plazík st.   
Pátek, 30 říjen 2009
14.6.2005

Již podesáté přijeli motorkáři ze širokého okolí na svůj sraz na známý Bucek, kam je pozvali kamarádi z MBA Stochov. Celý týden hrozilo nepříjemné počasí, ale nakonec téměř nepršelo a nemrzlo.

 

Nasedlal jsem v pátek v pět svoji Jawu 350 a vyrazil s Jirkou směr Bucek. Za chvíli jsme tam byli, asi mezi prvými. Na svůj tradiční plac jsem postavil stan, šel obhlídnout kemp a pozdravit se s kamarády. Před podiem se pod Čendovým vedením začalo soutěžit, siláci táhli gumicuk za pivem a dalšími cenami. Připojili se i malí kluci a naše motorkářky. Víťa začal zvučit prvou kapelu, moje oblíbené Fetusáky. Moc nás na ně nepařilo, ale byl to dobrý rozjezd. O přestávce přišli na řadu další siláci a snažili se přetrhnout lano. Nejsilnější byli naši louňáci s Vaňousem včele.
Ke své dlouhé produkci se mezitím připravili muzikanti z Alibi Rocku a líbili se. Kemp se již dosti zaplnil a posluchači přibývali. Před podiem řádili i kluci z Hřivic s kamarádkami.  Zapojili se i do zápasu Sumo, ale nevyhráli. Páteční program ukončila Sestra (dříve Sestra Rock), která byla na mnoha předchozích srazech. I když hrála jen svoji tvorbu, bylo to dost dobrý. Nějakou hodinu přes půlnoc se ještě posedělo a pokecalo a prvý den pomalu končil.

Sobotní ráno. Neprší, je to dobrý. Prošel jsem se zase po kempu, prohlédl pěkný mašiny, pozdravil se s novými kamarády a byl čas oběda. Vše se již ale chystalo na tradiční oblíbenou Spanilou jízdu. Vyrazilo nás po trase Mšec, Kačice, Nové Strašecí, Mšec a zpět na Bucek více než 200 na široké plejádě strojů všech značek a stáří. Já využil karlovarky, dvakrát hada motorek předjel a trochu fotil.     A zase se soutěžilo, popíjelo oblíbené budějovické pivo a poslouchala muzika. Hrál Motörhead revival, speciálně pro motorkáře. A těch bude brzo víc, překvapilo mne kolik kamarádek a kamarádů mělo v náručí naše malé nástupce. A ti trochu větší si zkusili i páku. Mezi dospělákama tradičně vyhráli Vaňous a Pája. To máme v Lounech siláky! No a z Loun (i když dnes už tak moc ne) přijela nejoblíbenější motorkářská kapela, Tři Setry revival banda. A na ní se již pařilo pořádně. Muzikanti několikrát přidali a pomalu se setmělo. To byla chvíle pro rytíře. No nejsou motorkáři rytíři dnešní doby? Na Bucku nový, ale ve středověku tradiční souboj na kopí byl úžasný.
E.O.S., tak ty jsem ještě neslyšel. A byl to pořádný HC nářez. Celý jsem se propotil a Habera na tom nebyl o nic lépe. Bylo již po desáté a tak mohla na scénu přijít všem motorkářům známá striptérka. Před námi se už vůbec nestydí. Ale kamarádky se letos styděly hodně. Na mokré tričko přišla jen jedna a až po dlouhé chvíli ji trochu pomohla Suzuky. Vytrvalá vítězka byla ale jasná a jediná šla až ... . Kdo zná značku nápoje, kterého se na srazu vypilo nejvíce (prvé písmeno malé),   podívat (foto tu už není).     Závěr večera byl úžasný. Přijela kapela o které jsem již dost slyšel, ale ještě jsem je nepotkal, Uširváč – Hudba Praha a Jasná Páka revival. A jedna ze zpěvaček kamarádka z nejmilejších a nejlepší bubenička ve střední  Evropě Pája. Staré dobré pecky se na nás jen hrnuly a my zpívali spolu s kapelou. Čenda vyprovokoval i  vzácnou chvíli. Po letech (jak je to již dlouho co se rozpadl Čajový servis, který také na Bucku zahrál) se sešly na jevišti sestry Tábořice. Pája usedla za bubny a u mikrofonu ji zastoupila sestřička prvé a poslední pomoci z TSRB, její vlastní ségra Lucinka. Půlnoc se vzdalovala o končil  druhý den Bucku.

     A musím říci, že opět vydařený. Počasí, přestože nebylo jedničkové ušlo, kamarádů se sešlo několik stovek i když byly další srazy (Veltrusy aj.). Kapely dobře hrály, motorky vrčely (zamiloval jsem se do Hondy Horneta, ale Jawě zůstanu věrný), budvar chutnal stejně jako jídlo v místní hospůdce i u desítek stánků, Mafyho medovina hřála a co si víc přát. Zkrátka motorkářská pohoda. Takže čau zase někdy někde na dvou kolech.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde