iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..
PLAKÁTEK 

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Jaro pučí i na Peruci
Jaro pučí i na Peruci
Napsal Plazík st.   
Pátek, 30 říjen 2009
.5.2005

Poslední dva víkendy jistě vylákaly ven každého z nás, někoho na práci na dvoře či zahradě, jiného k procházce či projížďce na kole. Já to kombinoval.

      Poslední dubnový víkend jsem se byl projít jen na kratičké procházce kolem radnice, ze Svaťáku dolů k Oldřichovi, kolem obou rybníků k zadním vratům parku a jeho svěží zelení zpět domů. A té zeleně bylo kolem mne hodně, příjemná jarní, která oblaží lidské oko. Ale nejen zeleň, ale i mnohobarevnost malých kvítků, od žluté, přes fialovou až k bílé. Nikdy mne nic moc neříkala botanika, ale pohled do vnitřku květu je úžasný. A nádherně kvetla i magnólie (snad se tak jmenuje) v parku. Do rozkvétajících lip se zavrtával malý hmyz. A kaštany vztyčovaly svícny, připravené k rozsvícení celé Peruce.
Dubnová vycházka plná kvítků.
    Samozřejmě jsem se podíval na kamaráda Oldřicha a bližším pohledem jsem zjistil, jak nádherně pučí. Je to vždy po zimě úžasně pozitivní zjištění. Dnes již z pupenů vykoukly i mladé lístečky. Ty už ukázal i Oldřichův syn, malý Oldříšek u školky.
Otec a syn.
    No a prvý květnový víkend, kdy teploty dosahovaly rekordních výší, již svícny kaštanů na peruckém náměstí svítily. Prošel jsem opět parkem a zjistil, že se zde něco děje. Po stranách cest byly hromádky ořezaných suchých větví. A zjistil jsem i kdo se o náš park postaral.
Přijely sem zhruba tři desítky mladých lidí. Sešli se zde studenti Vyšší zahradnické školy z Mělníka s instruktory, kteří jim předvedli ošetření a prořezávku těžko přístupných korun starých stromů s využitím horolezecké techniky. Jak řekl starosta J.Vilhelm, Mělnická škola hledala vhodné objekty, aby se studenti mohli seznámit se základy ošetření starých stromů s využitím horolezeckých lan, a sama projevila zájem o naši zámeckou zahradu, Studenti i horolezečtí instruktoři si přivezli stany a tři dny pracovali v parku na ošetření starých stromů. V zámecké zahradě jsou stále k vidění unikátní lípy, kaštany a další listnaté stromy.
Z parku jsem zamířil kolem zahrádkářské kolonie, kde vládl čilý pracovní ruch, na Krásnou vyhlídku. A i celý les dýchal a voněl svěžím jarem. Výhled na Středohoří byl zamlžený, ale to bývá známka stáleho počasí. Snad bude květen pěkný, teplý i když trochu deště by bylo potřeba. Ihned před Vyhlídkou však byly špičky smrků, krásně obalené šiškami.
A příjemná byla i setkání s lidmi, kteří se byli také projít do nádherné neděle. Prohodit slovo s náhodným návštěvníkem, nebo popovídat si se starým známým i to člověk potřebuje. Jenže odpoledne se krátilo, večer jedu do Prahy do Divadla bez zábradlí, tak rychle pod zámkem domů a vyrazit.
Květnová vycházka na Vyhlídku.


PS. Komedie s Vydrou, Hrušínským a Cardou byla výborná a ještě hezčí noční procházka po rozpáleném Václaváku, plném turistů.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde