iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Zimní přestávka
10. 2019 - 2. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Galerie se uložila k zimnímu spánku. Nová sezona bude zahájena v březnu 2020. Těšíme se.

Přes prsty
1.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Sportovní. Odehrává se na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda a Pavla jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem chce co nejdříve otěhotnět. Film Česko. Délka filmu 101in.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70.- Kč
 

VOSA Louny
3.2.2020 v 18 hod.
do 31.3.2020.

Louny Vrchlického divadlo
Výtvarníci z VOSA Louny, včetně peruckých malířů, vystavují své obrazy a grafiky v lounském divadle. Vernisáž v pondělí 3.2.2020 v 18 hodin. 
PLAKÁTEK    

Masopust Stradonice
8.2.2020 v 14 hod.
Stradonice před hospodou
Tradiční masopust, masky vítány. Pořádá Klub žen Stradonice.
PLAKÁTEK  

Kino nepromítá
8.2. 2020 
Peruc kino

Tenkrát v Hollywoodu
15.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Drama. V devátém filmu kultovního režiséra Quentina Tarantina se televizní herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér (Brad Pitt) rozhodnou prosadit se u filmu na konci zlaté éry Hollywoodu - v roce 1969 v Los Angeles. Film USA / Velká Británie / Čína . Délka filmu 161 min.
Přístupný od 15 let.
Vstupné 70.- Kč
 

Angry Birds ve filmu 2
22.2. 2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Akční. Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv, Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem. Film USA. Délka filmu 97 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
 

Poslední aristokratka
29.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie. Rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a ženou Vivien na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný film.
Vstupné 70.- Kč
 

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

zima 2019/20
Za Dubem
Peruc

Otevřeno po dohodě.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Otevřeno po dohodě,
tel. 731 005 123

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Pokuta již udělena
Pokuta již udělena
Napsal Plazík st.   
Sobota, 24 říjen 2009
13.4.2005

Začátkem roku jsme vás informovali o stížnosti na hospodaření v peruckém lese a výsledku následné kontroly. Všechny doklady jsme předali u Deníku Lučan, který minulý týden uveřejnil zprávu o udělení pokuty správci lesa.

I pro vaši informovanost zde předkládáme část textu tohoto článku z Deníku Lučan:

   Ve správním řízení jsme uložili pokutu tři tisíce korun. Rozhodnutí už nabylo právní moci a tím je pro nás záležitost uzavřená, sdělil včera našemu deníku Jaroslav Stupka, vedoucí oddělení ochrany lesa ČIŽP, oblastního inspektorátu v Ústí nad Labem. Inspekce za jedenáct odřených stromů pokutovala přímo Lesy České republiky, státní podnik, a nikoliv zástupce Lesy ČR, Lesní správu Litoměřice, na jejímž území k přečinu došlo. Je možné, že ještě uděláme prověrku, zda byly poškozené stromy odstraněny nebo ošetřeny ochranným nátěrem, upozornil J. Stupka.
     Podle Luďka Šíra, vedoucího Lesní správy Litoměřice, je už vše v pořádku. Všechny stromy byly ošetřeny nátěrem, řekl. Litoměřická lesní správa zase udělila postih dodavatelské firmě Lesní společnosti Litoměřice, která pro ni těžební práce prováděla. Smluvní pokuta činila 300 korun za každý poškozený strom. O srážce ze mzdy bylo rozhodnuto i u pracovníka, který od firmy pracoviště po dokončení těžby přebíral. Porušil své pracovní povinnosti, řekl již dříve L. Šír.
   Při kácení a následném odtahování dřeva po zemi byly odřeny kořenové náběhy a kmeny zdravých stromů, někde až do výše dvou metrů. Stížnost měla bodů více, například kácení na březích Mlýnského rybníka v Peruci nebo zničení mladých kořenáčků smrků. ČIŽP však uznala oprávněnost jen v tomto případě.
   Lesáci loni na podzim poškodili 14 zdravých stromů poblíž Peruce.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu