iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Jarní Perucký zpravodaj
Jarní Perucký zpravodaj
Napsal Plazík st.   
Pátek, 23 říjen 2009
31.3.2005

Koncem minulého týdne se na pultech peruckých obchodů objevilo prvé letošní číslo Peruckého zpravodaje. Jistě si každý v tomto tradičním počteníčku najde tu svoji stránku se zajímavou informací, povídkou, vzpomínkou nebo obrázkem.

 

   Již Slovo na úvod je zajímavé. Delší dobu se diskutuje o stavu místních lesů a téměř ve stejné době, kdy si peručtí občané stěžovali   na státních úřadech, podala Rada OÚ již dlouho navrhovanou smlouvu o přeřazení lesů v katastrech Peruce, Hřivčic, Stradonic a Slavětína z kategorie lesů hospodářských do kategorie lesů zvláštního určení. To by mělo přinést podstatné zlepšení hospodaření v našich lesích.

   Následují pravidelné Informace z jednání rady obce, mne  zaujalo prohlášení budovy Radnice na Peruci za kulturní památku, pronájem penzionu U Dubu  zájemcům z Anglie, nabídka na vybudování větrných elektráren  a  znovu vybudování bytu pro školníka v místní ZŠ (všichni starší si pamatujeme manžele Šarochvi, kteří tuto práci vykonávali a ve škole bydleli.). Následují některé důležité informace a zprávy Policie ČR.

     Daly se očekávat reakce na článek v minulém Zpravodaji   I takto, aneb větrné mlýny na Peruci  . Je dobře, že se i ostatní zajímají o peruckou mládež, anebo, jak píše paní Kopicová v závěru svého příspěvku: My všichni máme být pro naši mládež příkladem a bohužel, neumíme-li to jinak, tak budeme snad aspoň odstrašujícím.

  Další stránky patří zájmovým organizacím,   Galerii u kozorožce  a ZŠ se svým Školáčkem (jen škoda, že ještě stále nevychází elektronicky).

  Stránky o historii také píší o školách, ale tentokráte v Černochově a na Pátku (tento článek mám, jen stále nemůžu nafotit bývalé školy v Pátku). Příroda, zahrádka, povídka, zdraví a již jsme u konce Zpravodaje a nabídky připravovaných akcí. Nechybí společenská kronika – Peruc má opět stoletou obyvatelku paní Ludmilu Andráčkovou, program kina a soutěžní křížovka.

  Takže rychle vytáhnout z kapsy bůra a máte jeden, nebo více večerů co číst.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv