iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Zimní přestávka
10. 2019 - 2. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Galerie se uložila k zimnímu spánku. Nová sezona bude zahájena v březnu 2020. Těšíme se.

Přes prsty
1.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Sportovní. Odehrává se na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda a Pavla jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem chce co nejdříve otěhotnět. Film Česko. Délka filmu 101in.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70.- Kč
 

VOSA Louny
3.2.2020 v 18 hod.
do 31.3.2020.

Louny Vrchlického divadlo
Výtvarníci z VOSA Louny, včetně peruckých malířů, vystavují své obrazy a grafiky v lounském divadle. Vernisáž v pondělí 3.2.2020 v 18 hodin. 
PLAKÁTEK    

Masopust Stradonice
8.2.2020 v 14 hod.
Stradonice před hospodou
Tradiční masopust, masky vítány. Pořádá Klub žen Stradonice.
PLAKÁTEK  

Kino nepromítá
8.2. 2020 
Peruc kino

Tenkrát v Hollywoodu
15.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Drama. V devátém filmu kultovního režiséra Quentina Tarantina se televizní herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér (Brad Pitt) rozhodnou prosadit se u filmu na konci zlaté éry Hollywoodu - v roce 1969 v Los Angeles. Film USA / Velká Británie / Čína . Délka filmu 161 min.
Přístupný od 15 let.
Vstupné 70.- Kč
 

Angry Birds ve filmu 2
22.2. 2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Akční. Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv, Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem. Film USA. Délka filmu 97 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
 

Poslední aristokratka
29.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie. Rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a ženou Vivien na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný film.
Vstupné 70.- Kč
 

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

zima 2019/20
Za Dubem
Peruc

Otevřeno po dohodě.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Otevřeno po dohodě,
tel. 731 005 123

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Jarní Perucký zpravodaj
Jarní Perucký zpravodaj
Napsal Plazík st.   
Pátek, 23 říjen 2009
31.3.2005

Koncem minulého týdne se na pultech peruckých obchodů objevilo prvé letošní číslo Peruckého zpravodaje. Jistě si každý v tomto tradičním počteníčku najde tu svoji stránku se zajímavou informací, povídkou, vzpomínkou nebo obrázkem.

 

   Již Slovo na úvod je zajímavé. Delší dobu se diskutuje o stavu místních lesů a téměř ve stejné době, kdy si peručtí občané stěžovali   na státních úřadech, podala Rada OÚ již dlouho navrhovanou smlouvu o přeřazení lesů v katastrech Peruce, Hřivčic, Stradonic a Slavětína z kategorie lesů hospodářských do kategorie lesů zvláštního určení. To by mělo přinést podstatné zlepšení hospodaření v našich lesích.

   Následují pravidelné Informace z jednání rady obce, mne  zaujalo prohlášení budovy Radnice na Peruci za kulturní památku, pronájem penzionu U Dubu  zájemcům z Anglie, nabídka na vybudování větrných elektráren  a  znovu vybudování bytu pro školníka v místní ZŠ (všichni starší si pamatujeme manžele Šarochvi, kteří tuto práci vykonávali a ve škole bydleli.). Následují některé důležité informace a zprávy Policie ČR.

     Daly se očekávat reakce na článek v minulém Zpravodaji   I takto, aneb větrné mlýny na Peruci  . Je dobře, že se i ostatní zajímají o peruckou mládež, anebo, jak píše paní Kopicová v závěru svého příspěvku: My všichni máme být pro naši mládež příkladem a bohužel, neumíme-li to jinak, tak budeme snad aspoň odstrašujícím.

  Další stránky patří zájmovým organizacím,   Galerii u kozorožce  a ZŠ se svým Školáčkem (jen škoda, že ještě stále nevychází elektronicky).

  Stránky o historii také píší o školách, ale tentokráte v Černochově a na Pátku (tento článek mám, jen stále nemůžu nafotit bývalé školy v Pátku). Příroda, zahrádka, povídka, zdraví a již jsme u konce Zpravodaje a nabídky připravovaných akcí. Nechybí společenská kronika – Peruc má opět stoletou obyvatelku paní Ludmilu Andráčkovou, program kina a soutěžní křížovka.

  Takže rychle vytáhnout z kapsy bůra a máte jeden, nebo více večerů co číst.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu