iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Zimní přestávka
10. 2019 - 2. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Galerie se uložila k zimnímu spánku. Nová sezona bude zahájena v březnu 2020. Těšíme se.

Staříci
25.1. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Drama / Road movie. Z amerického Oregonu přilétá na Ruzyň emigrant Vlastimil Reiner, veterán a bývalý politický vězeň. Je mu už hodně přes osmdesát, je připoutaný na invalidní vozík a odkázaný na pomoc ostatních. Proto na něj už na letišti čeká Antonín, dávný kamarád z protikomunistického odboje. Záhy vyjde najevo, že Vlasta přijel do Česka uskutečnit poslední misi svého života. Film Česko / Slovensko. Délka filmu 85 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70.- Kč
 

Přes prsty
1.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Sportovní. Odehrává se na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda a Pavla jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem chce co nejdříve otěhotnět. Film Česko. Délka filmu 101in.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70.- Kč
 

Masopust Stradonice
8.2.2020 v 14 hod.
Stradonice před hospodou
Tradiční masopust, masky vítány. Pořádá Klub žen Stradonice.
PLAKÁTEK  

Kino nepromítá
8.2. 2020 
Peruc kino

Tenkrát v Hollywoodu
15.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Drama. V devátém filmu kultovního režiséra Quentina Tarantina se televizní herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér (Brad Pitt) rozhodnou prosadit se u filmu na konci zlaté éry Hollywoodu - v roce 1969 v Los Angeles. Film USA / Velká Británie / Čína . Délka filmu 161 min.
Přístupný od 15 let.
Vstupné 70.- Kč
 

Angry Birds ve filmu 2
22.2. 2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Akční. Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv, Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem. Film USA. Délka filmu 97 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
 

Poslední aristokratka
29.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie. Rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a ženou Vivien na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný film.
Vstupné 70.- Kč
 

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

zima 2019/20
Za Dubem
Peruc

Otevřeno po dohodě.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Otevřeno po dohodě,
tel. 731 005 123

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Lesní šetření
Lesní šetření
Napsal Plazík st.   
Pátek, 23 říjen 2009
2.2.2005

Jak jsme vás informovali koncem prosince, nechtějí se někteří peručtí občané smířit se situací v bývalém krásném lese, obklopující naši obec. Poslali tudíž podnět k prošetření na Ředitelství České inspekce životního prostředí, Oddělení ochrany lesa.

 

Skupina složená ze zástupců tohoto orgánu, vedené Ing.Zimou a pracovníků LS Litoměřice (Ing.Šír, p.Bureš) provedla 19.ledna šetření v porostech, uvedených v podnětu. Ve stručnosti zjistila následující:

  1. 1. V prostoru těžby nad Mlýnským rybníkem bylo zjištěno vážné poškození u 14 vzrostlých stromů (jeden byl naštípnut), z nichž pouze 3 byly ošetřeny.
  2. 2. Ukládání klestu do lesního porostu povoluje předpis LČR, bylo konstatováno pouze nevhodné uložení v mladých lesních kulturách, které může ovlivnit.
  3. 3. Poškození náletu není chybou, nálet prý nelze použít k obnově lesa.
  4. 4. Nebylo zjištěno poškození mladého porostu, přes který byla přibližována dřevní hmota. (Máme snímky, svědčící o opaku).
  5. 5. Zjištěná holá seč vedle nezajištěného mladého porostu (9let) je skutečností, ale šíře a rozloha je těsně pod hranicí, povolující zákon. (Šíře seče dvojnásobek průměrné výšky a rozloha do 1 ha. Je vidět, že lesáci zákony dobře znají a vědí, na jakou hranici si mohou dovolit jít. Les je ukrajován po mnoha malých častech.)
  6. 6. K vykácení stromů v okolí Mlýnského rybníka  dal souhlas MÚ Louny ve spojitosti s jeho rekonstrukcí. (Muselo se ale kácet i tam, kde to nebylo třeba?)

Závěr: Vzhledem ke zjištěným skutečnostem byl podnět klasifikován jako částečně opodstatněný. Na základě zjištěných skutečností zahájí oblastní inspektorát ČIŽP, oddělení ochrany lesa v Ústí n.L. s LČR, s.p., LS Litoměřice správní řízení.

 

Jak je vidět, je třeba vyburcovat občanskou veřejnost z netečnosti. Přestože byla uznána jen část připomínek, stojí tato iniciativa i za jedinný zachráněný strom. Vždyť co naše generace předá našim dětem a vnukům, když vše necháme jen na posouzení současných lesních hospodářů.

  Iniciativní spoluobčané nechtějí skončit pouze u tohoto podnětu a již připravují i další kroky k záchraně našeho životního prostředí. Nechcete pomoci i vy?

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu