iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Květoslava Foitová
Moje pohledy
31. 8. 2019 - 28. 10. 2019
Galerie u Plazíka
Peruc
Závěrečná výstava "Roku žen" patří další fotografce, která si fotoaparátem splnika své sny o malování.  Díky své nové zálibě vytváří snové fotky květin, jako malované, plné pocitů a emocí. 
Výstavu si můžete prohlédnout o víkendy a svátky až do 28. října 2019.
PLAKÁTEK
 

Cesty
Daniely Jandové
30. 6. 2019 - 25. 10. 2019
Galerie U kozorožce
Peruc

Výsatava obrazů brněnské výtvarnice Daniely Jandové, která získala výtvarné vzdělání ve Španělsku, kde v mládí žila. Na svých obrazech znázorňuje svéráznou technikou zamyšlené až snivé tváře dívek a žen, do nichž přenáší své vnitřní pocity a duševní rozpoložení..
Vernisáž je připravena na 16. hodinu v neděli 30.6.2019.
Výstavu můžete navštívit od 10 do 18 hod. v úterý až neděle do 30.8.2019 a o víkendy a svátky až do 25.10.2019.
PLAKÁTEK 
 

Nepromítá se!
7. 9. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
XII. krajské dožínky.

Mia a bílý lev
14. 9. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
Rodinný / Dobrodružný. Král přírody, majestátný lev jako ten nejlepší kamarád a domácí mazlíček? Proč ne? Jedenáctiletá dívka Mia se s rodinou přestěhuje na farmu v jižní Africe, kde se jí ve lví rezervaci splní dávný sen snad všech dětí světa. Dostane malého lvíčka, mládě vzácného bílého lva. Film Francie / Německo / Jihoafrická rep . Délka filmu 88 min.
Přístupný film.

Vstupné 70 .- Kč
 

Na střeše
21. 9. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
Drama / Komedie. Profesor Rypar poskytne dočasné útočiště Songovi, mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho zajímavých situací. Film Česko. Délka filmu 97 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 70 .- Kč

Škola základ života
27.9. 2019 v 17 h.
Divadlo Most
 
Kulturní komise váz zve na divadelní představení v mosteckém divadle. Podrobnosti v letáčku.
PLAKÁTEK
  

Mrňouskové 2:
Daleko od domova
28. 9. 2019 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie. S příchodem prvních sněhových vloček do údolí je nejvyšší čas začít shromažďovat zásoby na zimu. Jenže během této rutinní operace dojde ke katastrofě. Malá beruška nešťastnou náhodou zapadne do balíku, který je odeslán do Karibiku! Ocitá se v novém, nádherném prostředí, které ale skrývá mnohé nástrahy. Film Francie / Čína . Délka filmu 92 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .- Kč

Sváteční koncert
28.9. 2019 v 16 h.
Telce
Kostel sv Mikuláše a Anny
Chrámový sbor sv. Ducha pod vedením sbormistra K. Louly přednese skladby známých i méně známých skladtelů a Svatováclavský chorál.
PLAKÁTEK
       
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona 2019, pondělí zavřeno,
úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin.
Nová prodejní výstava obrazů Antonína Kučaby.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

6. - 9. 2019
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba v letní sezoně v perucké usedlosti v přiloženém letáku.
PLAKÁTEK 
 

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Návštěvní sezona skončila.

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Lesní šetření
Lesní šetření
Napsal Plazík st.   
Pátek, 23 říjen 2009
2.2.2005

Jak jsme vás informovali koncem prosince, nechtějí se někteří peručtí občané smířit se situací v bývalém krásném lese, obklopující naši obec. Poslali tudíž podnět k prošetření na Ředitelství České inspekce životního prostředí, Oddělení ochrany lesa.

 

Skupina složená ze zástupců tohoto orgánu, vedené Ing.Zimou a pracovníků LS Litoměřice (Ing.Šír, p.Bureš) provedla 19.ledna šetření v porostech, uvedených v podnětu. Ve stručnosti zjistila následující:

  1. 1. V prostoru těžby nad Mlýnským rybníkem bylo zjištěno vážné poškození u 14 vzrostlých stromů (jeden byl naštípnut), z nichž pouze 3 byly ošetřeny.
  2. 2. Ukládání klestu do lesního porostu povoluje předpis LČR, bylo konstatováno pouze nevhodné uložení v mladých lesních kulturách, které může ovlivnit.
  3. 3. Poškození náletu není chybou, nálet prý nelze použít k obnově lesa.
  4. 4. Nebylo zjištěno poškození mladého porostu, přes který byla přibližována dřevní hmota. (Máme snímky, svědčící o opaku).
  5. 5. Zjištěná holá seč vedle nezajištěného mladého porostu (9let) je skutečností, ale šíře a rozloha je těsně pod hranicí, povolující zákon. (Šíře seče dvojnásobek průměrné výšky a rozloha do 1 ha. Je vidět, že lesáci zákony dobře znají a vědí, na jakou hranici si mohou dovolit jít. Les je ukrajován po mnoha malých častech.)
  6. 6. K vykácení stromů v okolí Mlýnského rybníka  dal souhlas MÚ Louny ve spojitosti s jeho rekonstrukcí. (Muselo se ale kácet i tam, kde to nebylo třeba?)

Závěr: Vzhledem ke zjištěným skutečnostem byl podnět klasifikován jako částečně opodstatněný. Na základě zjištěných skutečností zahájí oblastní inspektorát ČIŽP, oddělení ochrany lesa v Ústí n.L. s LČR, s.p., LS Litoměřice správní řízení.

 

Jak je vidět, je třeba vyburcovat občanskou veřejnost z netečnosti. Přestože byla uznána jen část připomínek, stojí tato iniciativa i za jedinný zachráněný strom. Vždyť co naše generace předá našim dětem a vnukům, když vše necháme jen na posouzení současných lesních hospodářů.

  Iniciativní spoluobčané nechtějí skončit pouze u tohoto podnětu a již připravují i další kroky k záchraně našeho životního prostředí. Nechcete pomoci i vy?

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu