iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Zimní přestávka
10. 2019 - 2. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Galerie se uložila k zimnímu spánku. Nová sezona bude zahájena v březnu 2020. Těšíme se.

Staříci
25.1. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Drama / Road movie. Z amerického Oregonu přilétá na Ruzyň emigrant Vlastimil Reiner, veterán a bývalý politický vězeň. Je mu už hodně přes osmdesát, je připoutaný na invalidní vozík a odkázaný na pomoc ostatních. Proto na něj už na letišti čeká Antonín, dávný kamarád z protikomunistického odboje. Záhy vyjde najevo, že Vlasta přijel do Česka uskutečnit poslední misi svého života. Film Česko / Slovensko. Délka filmu 85 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70.- Kč
 

Přes prsty
1.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Sportovní. Odehrává se na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda a Pavla jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem chce co nejdříve otěhotnět. Film Česko. Délka filmu 101in.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70.- Kč
 

VOSA Louny
3.2.2020 v 18 hod.
do 31.3.2020.

Louny Vrchlického divadlo
Výtvarníci z VOSA Louny, včetně peruckých malířů, vystavují své obrazy a grafiky v lounském divadle. Vernisáž v pondělí 3.2.2020 v 18 hodin. 
PLAKÁTEK    

Masopust Stradonice
8.2.2020 v 14 hod.
Stradonice před hospodou
Tradiční masopust, masky vítány. Pořádá Klub žen Stradonice.
PLAKÁTEK  

Kino nepromítá
8.2. 2020 
Peruc kino

Tenkrát v Hollywoodu
15.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Drama. V devátém filmu kultovního režiséra Quentina Tarantina se televizní herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér (Brad Pitt) rozhodnou prosadit se u filmu na konci zlaté éry Hollywoodu - v roce 1969 v Los Angeles. Film USA / Velká Británie / Čína . Délka filmu 161 min.
Přístupný od 15 let.
Vstupné 70.- Kč
 

Angry Birds ve filmu 2
22.2. 2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Akční. Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv, Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem. Film USA. Délka filmu 97 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
 

Poslední aristokratka
29.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie. Rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a ženou Vivien na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný film.
Vstupné 70.- Kč
 

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

zima 2019/20
Za Dubem
Peruc

Otevřeno po dohodě.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Otevřeno po dohodě,
tel. 731 005 123

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Lučan o Peruci
Lučan o Peruci
Napsal Plazík st.   
Pátek, 23 říjen 2009
19.1.2005

I v posledních týdnech informoval okresní Deník Lučan o dění na Peruci. Jsou to i zprávy vydané v posledním čísle Peruckého zpravodaje. Týkají se nového zahradníka, kácení stromů a nebezpečných odpadů.

  Nový zahradník ve stálém pracovním poměru bude nejspíš pečovat o rozlehlou zahradu zámku v Peruci. O návrhu na přijetí zahradníka debatovala obecní rada. Starosta předložil návrh na přijetí zahradníka do stáleho pracovního poměru, neboť mimo množství veřejné zeleně v městečku a připojených osadách má obec i rozsáhlou zámeckou zahradu. I při chystaném prodeji zámku, jehož organizací obec pověřila agenturu z Prahy, velká stylová zahrada zůstane v majetku obce.  (vvn )  Kácení stromů.Od počátku nynějšího období, v němž je možné kácet stromy rostoucí mimo les, má Peruc novinku. Obecní úřad zřídil komisi životního prostředí, která provádí místní šetření před tím, než kácení povolí. Předsedou se stal zastupitel Václav Žalud. (vvn)  Nebezpečné odpady.  Požádat odbor životního prostředí lounské radnice o povolení manipulovat na území obce s nebezpečnými odpady pověřili zastupitelé Obecního úřadu (OÚ) Peruc starostu obce Josefa Vilhelma. Většina obcí řeší tento sběr kopletně v režii odborné firmy. Na Peruci je to jinak. 
"Sběr nebezpečných odpadů zajišťujeme zcela v režii obce," přiblížila zavedenou praxi v obvodu OÚ Peruc místostarostka Helena Halamová. Sběr odpadů zajišťují v obci a spádových obcích veřejně prospěšní pracovníci, kteří jej svážejí na určenou skladovací plochu, roztřídí a vyberou například železo nebo další kovy, které pak obec prodá do sběrny. "Protože odborná firma fakturuje množství sebraného nebezpečného odpadu podle váhy, je možné vlastní likvidací určitou částku ušetřit," uvedla Helena Halamová. Obec má víc než desetičlennou skupinu veřejně prospěšných pracovníků a vlastní dopravu, takže ji likvidace nebezpečných odpadů vyjde takto o trochu levněji, než v režii odborné firmy.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu