iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka
Peruc
Pro nemoc dočasně zavřeno.
PLAKÁTEK 

Otevření Muzea české vesnice
Peruc
11.4.2026 10 hod.
Slavnostní zahájení sezony s vernisáží obrazů J. Corvina.
Plakátek

Zdeněk Šesták
Smolnice
11.4.2026 16 hod.
Stopařův průvodce po díle s Viktorem Bezdíčkem.
Plakátek

Jiří Dlask 
Manakin

GEJ Černčice
19.4.2026 16 hod.
Vernisáž v Galerii E. Juliše.
Plakátek 

Teta z Brazílie
Peruc kino
14.5.2026 18 hod.
Komedie v podání koštických divadelníků. 
Plakátek 

Komorní koncert
Jimlín - Nový Hrad
30.5.2026 16 hod.
E. Šístek - violoncello, V. Spurný - cembalo. 
Plakátek 

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Kino Peruc

Duben

Active Image

 

 

 

 

 

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc,
zámecký park
sezona skončila

Muzeum české vesnice
Peruc,
zámecký park
Informační středisko
Výstava obrazů J. Corvina
11. dubna - září
úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30- 16.30 hod.
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Vstupné:
Dospělí 40 Kč
Děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč


Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátek - neděle 
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 
Jaro na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 

 

 
You are here:
Vodopády zahájí sezonu v galerii
Napsal Plazík st.   
Úterý, 04 březen 2014

     Již tuto sobotu bude zahájena v Galerii u Plazíka na Peruci již osmá výstavní sezona. Od rána bude přístupná turistům pochodu Předjaří v Poohří a ve 14 hodin proběhne oficiální zahájení  prvé letošní výstavy vernisáží.

V sobotu 8. března 2014 bude zahájena výstava fotografií cestovatele - cyklisty Josefa Sedláčka z Loun Vodopády České republiky (zejména Krkonoš a Jeseníků).
Vernisáž proběhne ve 14 hodin.  Pro účastníky pochodu ze Slavětína bude možné shlédnout výstavu již od osmé hodiny. Výstava bude přístupná o víkendy a svátky až do 27.dubna 2014 od 10 do 17 hodin.

Active Image
Autor fotografií i galerie vás srdečně zvou na vernisáž, popřípadě na prohlídku výstavy po celou dobu jejího trvání. 
Josef Sedláček

Active Image


 Narodil se v roce 1978 v Žatci, nyní žije a pracuje v Lounech.  Mezi jeho zájmy patří cykloturistika, fotografování a sport. Své fotografie již publikoval na internetových stránkách s přírodní a turistickou tématikou,na krusnohorsky.cz. Ve Slavětíně v Galerii Konstantina Biebla se konala (březen – prosinec 2013) výstava fotografií s názvem Rozhledny Ústeckého kraje. Do časopisu Turista č.6/2013 přispěl článkem o neznámém vodopádu v Rychlebských horách.
Jak se Josef Sedláček dostal k cykloturistice:
"V roce 2006 jsem viděl v televizi pořady Rozhlédni se, člověče! a Zpět k pramenům, oba mě zaujaly a poznal jsem při jejich sledování krásy naší vlasti.  Omezil jsem cestování k moři, koupil jsem si kolo a začal jsem plánovat a realizovat výlety po naší republice. Navštívil jsem mnoho rozhleden, při výletech jsem také začal objevovat krásu vodopádů. Poslední dobou se mi zalíbily vodopády, které se u nás vyskytují nejvíce v Krkonoších a Jeseníkách.  Během sedmi let, co se věnuji cykloturistice, patří mezi moje nejoblíbenější místa naší republiky Krušné hory, Jeseníky, Česko-Saské Švýcarsko a Český les. Také jsem navštívil příhraniční oblasti Německa, Polska a Rakouska, i zde jsem objevil plno zajímavých míst. Loni jsem s kamarády poprvé absolvoval delší desetidenní, zahraniční cykloturistiku ve Slovinsku, poznali jsme zase jinou krajinu a další zajímavosti místní přírody."
Od kompaktu k zrcadlovce:
"Na prvních výletech na kole jsem používal fotoaparát Panasonic Lumix, což byl kompakt. Po čtyřech letech jsem zjistil, že se fotografování stalo nedílnou součástí cykloturistiky a že mám na ně vyšší nároky. Začalo platit heslo: „Bez foťáku ani kilometr.“ Abych mohl pořizovat kvalitnější záběry přírody, tak jsem si pořídil zrcadlovku Nikon, to že jsou snímky kvalitnější, to dokazoval zájem o výstavu rozhleden ve Slavětíně. Nejraději fotím výhledy a panoramata, za kterými podnikám výpravy a výstupy na kopce a hory, odkud si vychutnávám výhled do okolní krajiny."
 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde