iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka
Peruc
Pro nemoc dočasně zavřeno.
PLAKÁTEK 

Otevření Muzea české vesnice
Peruc
11.4.2026 10 hod.
Slavnostní zahájení sezony s vernisáží obrazů J. Corvina.
Plakátek

Zdeněk Šesták
Smolnice
11.4.2026 16 hod.
Stopařův průvodce po díle s Viktorem Bezdíčkem.
Plakátek

Jiří Dlask 
Manakin

GEJ Černčice
19.4.2026 16 hod.
Vernisáž v Galerii E. Juliše.
Plakátek 

Teta z Brazílie
Peruc kino
14.5.2026 18 hod.
Komedie v podání koštických divadelníků. 
Plakátek 

Komorní koncert
Jimlín - Nový Hrad
30.5.2026 16 hod.
E. Šístek - violoncello, V. Spurný - cembalo. 
Plakátek 

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Kino Peruc

Duben

Active Image

 

 

 

 

 

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc,
zámecký park
sezona skončila

Muzeum české vesnice
Peruc,
zámecký park
Informační středisko
Výstava obrazů J. Corvina
11. dubna - září
úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30- 16.30 hod.
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Vstupné:
Dospělí 40 Kč
Děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč


Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátek - neděle 
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 
Jaro na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 

 

 
You are here:
Vánoční Kvítek u Husitů
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
29.12.2009

Opět jedna z tradic, kterou v Lounech udržuje pěvecký sbor Kvítek. Vždy o vánočním čase se schází, aby ozvláštnil sváteční chvíle svým zpěvem.

      I letos se Vánoční podvečer s Kvítkem uskutečnil v kostele Československé církve husitské v Lounech. Před šestou večerní se na sv. Štěpána sešlo do prostorného kostela mnoho desítek posluchačů a příznivců dlouholetého lounského pěveckého sboru (i když letos méně než vloni).
popis     Koncert zahájily fanfáry trubačů, po kterých všechny přivítal zakladatel a sbormistr Kvítku, pan Vláďa Petržilka. Pěveckou část podvečera si vzal na svá bedra smíšený sbor s koledami. Po třetí písni vystoupila sólistka Karolína Kopecká a dále mladý trumpetista Petr Hnilica. Všichni byli skvělí. Dětský sbor, mladá základna velkého sboru, zazpíval i populární skladby (J+V+W) a přidal samozřejmě koledu. K mladým zpěvákům se přidali ti nejmenší, přípravné oddělení Lísteček a jejich vystoupení bylo moc roztomilé.
   Další sólistkou byla dlouholetá členka Kvítku Renata Friedlová, kterou při Seelingově Pastorele doprovodli Jitka Sedláčková a Milan Bitner. I další solistka Marie Ernstová (kytara a zpěv) prošla Kvítkem. Špičkou souboru je dívčí a ženský komorní sbor a vrcholem jeho vystoupení bylo provedení České pastorely V. Trojana za řízení sbormistra Vládi Petržilky. Na podium nastoupili i další členové sboru - byl zde opět smíšený sbor, který zazpíval již deváté číslo pěkně připraveného koncertu. Před nimi mladý člen Kvítku Jakub Nevím zazpíval Bernsteinovu Mariu z West Side Story. Moc pěkné.
    Blížil se konec a sbormistr poděkoval všem, kteří zpívali i hráli a kytičkou odměnil solisty i muzikanty (Bednář, Králíček - trubky, Bitner - flétna, Sedláčková, Sejvalová - klavír, Zahradníček - klávesy). Kytička byla připravena i pro Lenku Petržilkovou, která byla hlavní organizátorkou - sbormystryní koncertu. Koncert byl zakončen společným zpěvem koled a závěrečnými fanfárami. Krásný sváteční večer, který pro nás lounští pěvci připravili.

   Zde je několik fotek z koncertu. Bohužel jsem si vybral nevhodné místo k focení a hlavně, podium bylo téměř ve tmě. I pouhým okem jsem měl občas problém poznat jednotlivé účinkující. Nevím proč, ale rok od roku je to světlo horší. FOTO

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde