iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka
Peruc
Pro nemoc dočasně zavřeno.
PLAKÁTEK 

Skokové soustředění
Zábava v hale
Telce, Sportovní stáj 
1
0.1.2025
Celý den - 18 hod.

Sportovní stáj Telce vás zve na skokové soustředění a večerní zábavu. 
Vstupné na zábavu 100 Kč
PLAKÁTEK 

Tradiční myslivecký ples
Peruc, sál ZD 
23
.1.2025 - 20 hod.
Myslivecký spolek Peruc vás zve na svůj tradiční ples.
Vstupné 250 Kč
PLAKÁTEK 

Dětská karnevalová párty
Stradonice, sál hospody 
30
.1.2025 - 16:30 hod.
Klub žen Stradonice zve vás, a zejména vaše děti, na Masopustní párty.
PLAKÁTEK 

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Kino Peruc

Leden

Active Image

 

 

 

 

 

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc,
zámecký park
sezona skončila

Muzeum české vesnice
Peruc,
zámecký park
Informační středisko
sezona skončila

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno úterý - neděle 
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 
 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 
11.1.2026
Novoroční koncert

PLAKÁTEK 

 

 
You are here:
Žafest vyfoukaný
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
24.8.2008

Jak jsem již napsal, po loňské srpnové sobotě jsem si nemohl letošní lovosický Žafest nechat ujít celý. Pátek byl nevlídný, vítr a déšť, ten však odpoledne ustal a tak jsem vyjel směr Lovosice.

popis     Vítr sílil a v parku u Labe se stromy ohýbaly až o 30°. Ale festivalové prostory byla připraveny obehnané maskáčovými síty přijmout své návštěvníky. Vstoupil, zaplatil na dva dny a zamířil do výtvarného stanu, kde již úřadovali Vojta s Mírou. Za chvíli přijela i Nina. Bylo půl sedmé a na pódiu se připravovala prvá kapela DEFINITÍVNÍ ENTENTÝNEK z Litvínova (snad konkrétně z Horního Jiřetína). Víťa, kamarád zvukař ze Žatce dozvučil a hudební program začal. Nikdy jsem o této kapele neslyšel a její příjemné SKA mne překvapilo a nadchlo. Hodně pro to udělala i úžasná zpěvačka Marie, ale i Kryštof s kytarou, dechová sekce a .. zkrátka celá kapela. Bylo nás zde jen několik desítek, ale Ententýnka jsme si užili.
popis    Kolem osmé hodiny nastupuje další kapela, tentokráte ska reggae FEHER FEKETE KEREK.  A další prima hudba, v Lovosicích to snad ani jinak nemůže být. A neznělo jen ska a reggae, ale i motivy balkánské, cikánské, arménské a k tomu všemu i trochu punk. Co víc si přát. Opět výborný snědý zpěvák (snad prý španěl), výborný kytarista, harmonika, saxofony, no opět parádní sestava.
popis     Ve výtvarném stanu se stále pracovalo, všichni příchozí kreslili, malovali, modelovali a nepřestali ani při výpadku elektriky. Za chvíli se rozsvítilo a na scéně byla změna světových stran. Z jihu jsme se přesunuli na sever do Polska. Z okolí Bielska-Białej  přijeli ska ZABILI MI ŻÓŁWIA.  Trochu jiný styl oproti předchozím kapelám, ale jako správné ska plné rytmu a melodií. Ska bez dechů, s kytarou, basou, bicími a klávesami nebo harmonikou se nám taky dost líbilo.
popis    Čekaly nás ještě dvě kapely, které dobře znám, slyšel jsem je obě již mnohokrát. A hodně jsem se na ně těšil. Prvá PRAGUE SKA CONSPIRACY je opravdu silné ska s výbornou dechovou sekcí, kytarami nabitými silnou energií a hlavně Marianou u mikrofonu. Ta konečně dala i současnou tvář celé kapele. A páteční večer, vlastně sobotní ráno, zakončili známí ústečtí Uraggan Andrew & Reggae Orthodox. Živelné reggae této kapely nás nabíjí již několik let a jinak tomu nebylo ani v Lovosicích.
Prvý den končí a já ujíždím k domovu, mám v poledne další povinosti u nás na Pátku. Ale v sobotu samozřejmě opět v Lovosicích Ahoj.

Žafest v pátek FOTO

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde